Taaskasutusturg kutsub säästlikult käituma

Kaks aastat tagasi sai mõte taaskasutusturust teoks. Kord kuus aprillist novembrini oli igaühel, kes soovis, võimalik endale mittevajalik maha müüa ja osta asemele just seda, mida tarvis.  Lettidel laiutavad enamasti riided ja jalanõud, kuid leiab ka kõike muud: ehteid, mänguasju, raamatuid, lauanõusid, kodumasinaid, jalgrattaid, lastekärusid ja muudki. Lisaks on olemas stend, kus saab riputada suuremate esemete (nt mööbli, autode) ostu- ja müügisoove. Muidugi võib asju ka tasuta ära anda.

Kaks ei jää kolmandata! Ka sel kevadel ärkab turg ja alustab oma hooaega 21. aprillil. Põltsamaa turuplatsil on taaskasutusturulistele 24 katusealust kohta ja lisaks on kohti ka aia ääres, kus on vajalik oma laua olemasolu.

Huvi turu vastu on olnud suur, juba talvel uuriti, kas see ikka  toimub. Paar nädalat tagasi sai kuupäev välja kuulutatud ja juba on kõik katusealused kohad broneeritud. Nüüd on pakkuda veel aiaäärseid kohti, uid ilusa ilmaga ei ole lageda taeva all kauplemine probleemiks.  Välja on kuulutatud ka järgmine turupäev – 19. mai. Ka maikuusse on inimesed juba kohti kinni pannud.

Julgustan osalema ka neid, kes on juba mitmeid kordi mõelnud, et võiks tulla kauplema, kuid pole millegipärast seda teekonda veel ette võtnud.  Muidugi on oht, et turupisikut saades sellest enam  ei vabane. Lisaks sellele, et on võimalik oma perele mittevajalik rahaks teha ja soodsalt vajalikke asju osta, on seal ka suurepärane seltskond. See ei ole ainult kauplemisplats, vaid ka ühiste huvidega inimeste kokkusaamise koht.

Tulgem siis laupäeval kauplema ja meeldivalt aega veetma! Kontaktandmed leiab Põltsamaal ja naabervaldades üles pandud kuulutustelt. Seoses üritusega on loodud ka kodulehekülg http://taaskasutusturg.onepagefree.com, kust leiab rohkem informatsiooni.

i

ANNIKA KALLASMAA

blog comments powered by Disqus