Suvi Maarja-Magdaleenas

“Meie väikese asula kohta on see tõepoolest suur arv,” rõõmustas jaanipäevapeo peakorraldaja, kohaliku rahvamaja perenaine Tiia Pärtelpoeg. Nagu siinsetel ettevõtmistel ikka, oli ka seekord korraldamisel abiks noorteseltsing Club Extra – noormehed valmistasid ette ilusa ja võimsa lõkke, Kirsti Kangur organiseeris lastele võistlusmänge. Väikese eeskavaga astusid üles tantsijad ? naisrühm ja memmede tantsurühm. Suurem osa oli aga täita Rakverest pärit ansamblil Miks Mitte, kelle jaanipäevale kohased lood meelitasid rahva agaralt tantsu lööma. Lugusid mängis ka oma küla pillimees Kalmer Põld. Tabivere vallavanem Aare Aunap süütas Aidust toodud võidutulest lõkke ja pidas päevakohase kõne. Korraldatud oli ka loterii ning suupärase eest hoolitses Merle Lomp Kõnnujõe Talust.

Järgmised suvepeod toovad siiakanti mitmeid tuntud esinejaid. Juba ülehomme õhtul peetakse Maarja-Magdaleenas pidu, mis traditsiooni kohaselt kannab nime “Suveöö tantsud” ja kus saab nii kaunist tantsu näha kui ka ise tantsida. LavashowŽd tuleb tegema tantsutrupp Candis Tallinnast. Rahvast tantsitab Jüri Homenja.

Et korras vabaõhulava on ka Otslava külas, on sealgi tulemas mitu suvist pidu. Esimene sarjast “Sume suveõhtu” on kavas 14. juulil koos Mait Maltisega. Augustikuus aga valmistutakse vastu võtma VII Maapäeva külalisi ning 19. augustil, pärast seda, kui Maapäev on Kuremaal lõppenuks kuulutatud, peetakse Otslava külaplatsil taas pidu ning laulma tuleb Üllar Jörberg. 

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus