Suveürituste korraldajad peaksid panustama kindlale sihtrühmale

Mõistagi arvestatakse valiku tegemisel  ka rahakoti paksuse ja asjaoluga, et puhata tahetakse koos perega. Eeltoodut arvestades tuleks suveürituste korraldajatel olla oma töös põhjalik ja ettenägelik. Järgnevalt jagan oma kogemusi, mis minul ja mu meeskonnal on tekkinud suveprojekti Siimusti Suvi teostamisel.

Tänavu vaid kolm esinejat

Korraldan kontserdisarja Siimusti Suvi neljandat aastat.  Kui  varem on meie traditsioonilises esinemispaigas pubi Panther õuel toimunud  viis-kuus kontserti, siis selleks suveks oleme kutsunud vaid kolm esinejat.
Mait Maltis andis jaanilaupäeval avalöögi, järgnevad ansamblite Meie Mees ja Kuldne Trio esinemised.

Usutavasti küsivad mitmed, miks Siimusti Suve kontsertide arvu on vähendatud. Otsustasime, et vabaõhukontserte peaks olema parasjagu ning külastajatel jääks nendest meeldejääv ja kosutav mulje. Kui midagi liiga palju pakkuda, hakkab see ära tüütama.
Ei saa ju tahta, et inimesed peaaegu igal nädalavahetusel Siimustis üht või teist poppartisti kuulavad.

Inimestel peab lõbus olema

Ürituste korraldajatel oleks tark teha panus teatud mõttes kindla põlvkonna publikule. Siimusti Suve üritustel on viibinud nii lapsi kui ka vanureid. Ennekõike on meie kontserdid orienteeritud aga nooremas keskeas ja keskeas inimestele. Nendele meeldibki just Mait Maltis, Meie Mees kui tuntud lugude coverite esitaja ja aktiivne tantsule kaasakutsuja ning Kuldne Trio, kes läbi aastakümnete on häid laule esitanud.

Paljudele ongi Siimusti suvekontsertidele tulekul magnetiks kindel artist, kelle laulude ja muusika saatel tahetakse tantsu lüüa ja ühtlasi heas seltskonnas puhata. Lisaks jõgevamaalastele on Siimustisse tuldud Tartust, Lääne-ja Ida Virumaalt ning ka mujalt Eestimaalt.

Siimusti Suve kontserdid aitavad vahel purustada popkultuuris tekkinud müüte. Ansamblit Meie Mees on nimetatud Teise Eesti ansambliks. Pantheri õuel on Meie Mees esinenud igal aastal ja toonud ka publikurekordi.
Olen tähele pannud, et Meie Mehe kontsertidel ei käi mitte sugugi ainult n-ö ainult Teise Eesti inimesed. Tuntud ansambli laule kuulavad ja tema saatelt tantsivad  ka paljud prestiizikad inimesed ja autoriteetsed inimesed.
Nüüd aga veel ühest tähelepanekust, mida kontserte korraldades teinud olen. Mitmed inimesed, sageli just maakonnas tuntumad, on kontserdil kammitsas. Tundub,  nagu polekski lõõgastuma tuldud.

Selline kramp tekib sageli ka paljude inimeste eelarvamuse tõttu. Nimelt kui kedagi nähakse natuke hoogsamalt tantsimas, kaasa laulmas või lihtsalt lõbusana, arvatakse, et ta on alkoholiga liialdanud. Inimene võib ju ometi ka lihtsalt lõbus olla. Nii et püüdkem vabaneda kompleksidest, olgem mõnusad ja laskem seda teha teistelgi!

TOOMAS KOKK, kontsertide korraldaja

blog comments powered by Disqus