Suure peo „Minu arm” ootuses

Järgmise aasta suvel täitub 150 aastat Eesti suurimal kaubamärgil – üldlaulupeol. 4.-7. juulini 2019. aastal toimub selle juubeli suurejooneliseks tähistamiseks Tallinnas XXVII üldlaulupidu ja XX tantsupidu, mis kannavad poetess Lydia Koidulalt laenatud juhtmõtet „Minu arm”. Järgneva kuu aja jooksul saavad kõik kollektiivid end suursündmusel osalemiseks kirja panna.

Meie maakonna piiridest pärit kollektiivid on alati suuremal või väiksemal määral laulu- ja tantsupidudel kaasa löönud. Kui 1869. aastal korraldati Tartus esimene laulupidu, oli osalejate seas ka näiteks Laiuse meeskoor Heinrich Nieländeri juhendamisel. Nii et peoliste hulka oleme kuulunud alates esimesest korrast, mis vaid kinnitab siitkandi rahva huvi laulu- ja tantsuharrastuse vastu.

Suurest peost osavõtt on ju igale kollektiivile ühest küljest nagu küpsuseksam, mis annab hinde senitehtule. Teisalt on pääsemine sellisele rahvuslikule kultuurisündmusele tunnustus ja kvaliteedimärk, mida võiks nimetada kasvõi Eesti kultuuri olümpiale jõudmiseks. Pole kahtlustki, et ülejärgmisel suvel on laulukaare all ja tantsumurul ka Jõgevamaa inimesed.

Seda enam, et sellise suurepärase kultuurisündmuse nagu Eesti Naiste Tantspeo korraldajatena on meil lausa kohustus särada ka üleriigilisel peol. Sellega kinnitame jätkuvalt oma traditsioonide tugevust, sest küllap jätkub Jõgeval ka naiste tantsupeo tava. Ega kaks ilma kolmandata jää.

blog comments powered by Disqus