Suur avamistelaine

Neljapäev ja reede kulgesid Põltsamaal suure avamise tähe all. Pärast remonti avas taas uksed Maxima ning esimest korda tuli uue kauplusega Gross. Viimane suuresti seetõttu, et Põltsamaa abivallavanem tuli välja ideega, mis sobis nii vallale kui ka ettevõtjale. Mõeldud-tehtud ja uksed on avatud. Boonusena kadus linnapildist kolemaja, mis linnaelanike silma riivas.


Kolemaju jagub aga igasse omavalitsusse, loodetavasti tullakse teistegi puhul heale ideele, millega linnapilti ilustada. Ehk saab kaupluste asemel luua põnevaid kooskäimiskohti noortele või eakatele, suurendades seeläbi kogukonna tunnet.

Ühelt poolt võib kiitust avaldada Põltsamaa vallajuhtidele, kes härjal sarvist haarasid ning kiiresti ja operatiivselt aitasid ettevõtjal tegutseda. Teisalt tekib küsimus, kas väikelinna inimeste ostujõudlus on sedavõrd suur, et kõikvõimalikes kauplustes käia. Ning nii nagu igas teises Eesti linnas, jagub kõiki ketipoode Põltsamaalegi.

Vaieldamatult on nii Maxima kui ka Gross suunatud inimestele, kes peavad lugu säästlikust eluviisist ja võimalikult värskest toorainest. Rääkimata odavamast hinnast, millega löövad mõlemad kaupluseketid. Ja tõsi ta on, et kui kelleski teises konkurenti ei nähta, siis üksteises ikka.

Ent teiste omavalitsuste juhtidel tasub Oleg Grossi sõnadest Põltsamaa aadressil õppida. „Peale vaadates on siin jõudu, arengut ja edasiminekut.“ Karmid sõnad, kuid teistel omavalitsusjuhtidel tasub mõelda: kiirelt ja oskuslikult tegutsedes õnnestub meil maakonda meelitada noori ja peatada väljaränne. Tegutseme siis ruttu.

blog comments powered by Disqus