Sügisel vajab nahk erilist hoolt ja tähelepanu

Sügiseselt külmad ja tuulised ilmad toovad vajaduse panna tavapärasest rohkem rõhku nahahooldusele. Just sel perioodil kimbutab paljusid kuiv, ketendav ja punetav nahk. Mida aga teha selleks, et nahk püsiks terve ja särav?


Sügisesel perioodil tõuseb nahahoolduses esiplaanile naha sügavniisutamine. Kuna jahedam välitemperatuur ja tuul muudavad naha kiiresti kuivaks ja ketendavaks, on oluline vahetada kerge tekstuuriga suvised kreemid rammusamate vastu. Toast õue liikudes muutub temperatuur märgatavalt, mistõttu tekib nahale punetus ning naha niiskustasakaal langeb. Kapillaaride laiendite vältimiseks tuleks toitvat kreemi nahale kanda vähemalt 30 minutit enne õue minekut.

Ent ka sügisel ja talvel ei tohiks unustada nahka päikese eest kaitsta. UVA-kiirgus, mis põhjustab naha vananemist, on aasta ringi ühe tugevusega ja mõjutab nahka ka sügisesel perioodil.

Sügisel tuleks vahetada lisaks kreemidele ka muud nahahooldustooted nagu seerumid ja maskid niisutavamate vastu, et pakkuda nahale maksimaalselt turgutust. Sügisel on õige aeg hakata kasutama seerumeid, mis lähevad sügavamatesse nahakihtidesse ning pakuvad nahale sügavniisutust ja toitmist.

Kuiva naha turgutamiseks sobivad hästi hüaluroonhapet sisaldavad tooted, mis aitavad nahas paremini niiskust säilitada. Selle sügise trend on ka C-vitamiini sisaldavad seerumid, mis aitavad tugevdada nahakapillaaride seinu ning lisavad nahale sära.

Igapäevase näonaha hoolduse juures on ülioluline naha regulaarne puhastamine. Seda on soovitatav teha kaks korda päevas, hommikul ja õhtul. Väga oluline on leida enda nahatüübile sobiv puhastusvahend, mis ei kuivataks nahka. Näonaha puhastusvahendid peaksid olema sügisel õrnema koostisega. Näiteks on väga head erinevad näopuhastuspiimad ja mitsellaarveed.

Keha võiks sügisesel perioodil pesta näiteks pesuõlidega ning niiskele nahale kanda toitvat kehakreemi.

Kord nädalas soovitab kosmeetikakonsultant koorida nahka õrnatoimelise koorijaga, mille seast soovitab AHA ehk puuviljahapetega koorijaid. Samuti võiks kord nädalas kasutada ka niisutavat ja toitvat maski.

Selleks, et teada saada enda nahatüüp ning millises seisukorras nahk on, tuleks teha kosmeetikaraport, mille põhjal saab leida just enda nahale kõige sobilikumad nahahooldustooted. Apteegis tehtava raporti käigus mõõdetakse naha niiskuse taset, rasusust erinevates näotsoonides, elastsust ja melaniini sisaldust.

Nende andmete põhjal on võimalik leida õiged hooldustooted ka kõige tundlikumale ja probleemsemale nahale. Nahadiagnostika tegemiseks ei ole vanusepiirangut ja oodatud on nii mehed kui ka naised. ​

Kreete Põlme, Benu Apteegi kosmeetikakonsultant

blog comments powered by Disqus