Sportliku nädalalõpu silmapaistvaim tegija oli taas Jõgeva Tähe esindusmeeskond

Eelmisel nädalavahetusel oli oma koduhallis spordikeskuses Virtus taas võistlustules spordiklubi Jõgeva Tähe esindusmeeskond, kes saalihoki Eesti meistriliigas  kaotas  meeskonnale Rubene 8:7 ning võitis Eesti meistrivõistlustel võistkonda  Augur / Team Hummel.

Laupäevases kohtumises Läti meistriliiga senise pronksmedaliomaniku Rubenega kaotas Tähe esindusmeeskond esimese kolmandiku 2:3, teise kolmandiku 5:2, kuid suutis 5.34

minutit enne kolmanda kolmandiku lõppu pärast Tammi Kivi löödud väravat 7:6 juhtima minna. 4.11 minutit enne lõpuvilet õnnestus aga vastastel seis viigistada.  Viigiliselt lõppes ka lisaaeg.

Tähel pühapäeval tugev vastane

Bullititeseerias, kus Tähe liikmetest lõid väravaid Pavel Semenov ja Nikolai Roop,  võitis aga Rubene 3:2 ning  saavutas pingelises ja põnevas mängus võidu 8:7. Kokku lõi mängus esindusmeeskonna liikmetest kaks väravat Tammi Kivi  ja ühe värava Marko Saksing, Nikita Bõstrov, Valery Maslov, Vladimir Nurmi ja Nikolai  Roop, kes ka meeskonna parimaks tunnistati.

Pühapäeval võitis aga Tähe esindusmeeskond 8:6 Eesti meistriliiga senist liidrit Augur Team Hummelit. Esimene kolmandik lõppes tulemusega 3:2, teine 3:3 ja kolmas 2:1.  Tähe mängijatest lõid Vladimir Nurmi (võistkonna parim) kolm, Valery Maslov ja Pavel Semenov kaks  ja Nikita Bõstrov ühe värava.

“Augur/ Team Hummelit võib pidada igati tugevaks vastaseks. Kuni kaotuseni meile oli see võistkond võitnud kõik senised tänavuse hooaja meistrivõistluste mängud, “lausus SK Tähe juhatuse esimees Marko Saksing. “Kahjuks said mängus vigastada Nikolai Roop ja Tanel Soidla. Loodame, et tugevad mehed kiiresti paranevad ja peagi taas aktiivsesse sporti naasevad,” lisas ta.

Elupõline saalihokifänn Kalle Lokk avaldas arvamust, et Tähe esindusmeeskond on heatasemeliselt mänginud nii Eesti kui Läti meistrivõistlustel. “Mängudes hakkab kohe silma ka uuenenud koosseis, värske vere lisandumine tuleb ainult kasuks. Samas on väga hea, et tippspordis jätkavad ka kaks vana ja head mängijat Veiko Raudsepp ja Marko Saksing. Noorema põlvkonna mängijatest on viimasel ajal meisterliku mänguoskust näidanud Nikita Bõstrov.”

Tähe esindusmeeskonna mängijatest on praegu Eesti meistrivõistlustel resultatiivsemad Marko Saksing, Pavel Semenov ja Nikolai Roop ning Läti meistrivõistlustel Nikolai Roop, Pavel Semenov ja Marko Saksing.

“Tänavusel hooajal on Tähe esindusmeeskond tugevasti edasi arenenud ning sooviks väga, et Tähe mängiks ka Läti meistrivõistluste finaalis,” tõdes Jõgevamaa osaühingu Kivikuvand juhataja Andrus Sibul.

“Meie firma toetab Tähet, sest saalihoki on praegu kõige tugevamini Eestimaa kaardil esindatud Jõgevamaa spordiala. Kasta tasub ikka seda taime, mis hästi kasvab,” ütles ta.

Hästi läks ka Tähe II meeskonnal

Lisaks esindusmeeskonnale on häid tulemusi saavutanud ka spordiklubi Jõgeva Tähe teine võistkond. Nii alistas Tähe  II võistkond finaalis SK Fovoriidi 4:3 ja tuli U19 karikavõistluste võitjaks. Meeskonda kuuluvad väravahid  Rainer Kalde ja Gerno Rebane, kapten Sander Kinks, Künter Põldmaa, Andres Vaabla, Rauno Roos, Priidu Rahn, Siim Selgis, Silver Nork, Tõnis Vainomäe, Daniel Matsukevitš, Sten Kõiv , Artur Rimkevicius ka Marten Poom. Treener on Marko Saksing.

Võistkond Tähe II alistas  aga esiliiga mängudes 7:1 meeskonna Sinimäe ja jätkab 17 punktiga esiliiga liidrina. Värvaid viskasid võidukas mängus Künter Põldmaa, Ruslan Kabinets, Markko Lehtme, Tõnis Vainomäe ja Sander Kinks.

Hetk pühapäevasest otsustavast mängust. Esiplaanil Tähe mängija Tammi Kivi,  tema kõrval valges särgis Andro Sõber meeskonnast Augur/Team Hummel, kes samuti aastaid Jõgeva Tähe võistkonda kuulus. </p>