Spordiklubi pidas juubelipidu

?Kui on jalgpalliklubi, siis tuleb ka sünnipäeval seda mängida,? põhjendas Orlov sünnipäevakava.

1996. aastal noorte jalgpallurite ja ka hokipoistega treeninguid alustanud Igor Orlovi klubi on aastate jooksul katsumustele vastu pidanud ja kenasti arenenud. Ka sportlikud tulemused lähevad aasta aastalt paremaks, mida kinnitavad klubi saavutused üleriigilistelt turniiridelt.

Jalgpalli on Jõgeval edukalt mängitud juba ammustest aegadest, alates Jõgeva Kalju moodustamisest 1923. aastal. Teise maailmasõja eel jõudis Kalju meeskond Valdur Rajaloga eesotsas Eesti tosina tugevama meeskonna hulka. Tänastel noortel jalgpalluritel seega on, mille poole püüda. Seda toonitas oma esinemises ka spordiloolane Tiit Lääne.

Kindlasti vajab Jõgeva taas oma esindusmeeskonda ja selle nimel Igor Orlovi klubi tänuväärset tööd on teinudki. Et jalgpall on populaarne, seda näitasid ka juubelipeol peetud pallilahingud.

Avamängus alistasid gümnaasiumis õppivad noored jalgpallurid ühisgümnaasiumi eakaaslased 1:0. Seejärel olid vastamisi E-vanuseklassi poisid ja nende emad. Haarav mäng andis poistele napi 1:0 võidu, aga väravale olid väga lähedal ka emad, kes paaril korral palli posti lõid. Emade võistkonna väravasuul seisis Maret Siida. Mängu lõppedes tänati sportlikke emasid lilledega.

C-klassi poisid mängisid isade vastu ja taas väga tasavägiselt kulgenud mäng andis tulemuseks 0:0. Selles mängus mängis isa poja vastu, sest kui noortemeeskonna väravas seisis Karli Kütt, siis isade poolel oli väravavahiks Alari Kütt.

Noorus-96 B-vanuseklassi meeskond oli aga viimases mängus 2:0 parem Nooruse ?veteranidest? ehk klubi esimestest kasvandikest.

Klubi poolt peeti nii mängijaid, toetajaid kui külalisi meeles nägusate medalite ja tänuplaatidega. Sportlik ja südamlik juubelipidu lõppes ühise tordisöömisega.

Mart Ermann

blog comments powered by Disqus