Spordi lühiridu

Õueturniirid populaarsed
Põltsamaa piirkonnas on harrastusvõrkpallurite hulgas võitnud suure populaarsuse talu- ja linnaõuede turniirid, mida kolmandat aastat korraldab Villu Ojassalu. Sel aastal mängiti 7 taolist turniiri. Uue löögivõimelise (kuuenda) võistkonnana hakkas kaasa mängima Võisiku küla Kuuri talu võistkond eesotsas Juss Maureriga, keda tuntakse maakonnas edumeelse ja sporti toetava firma juhina. Nimetatud võistkonnas mängivad lisaks pereisale kaasa tütar, poeg ja minia. Selliseid peresid on sealkandis palju, kus peaaegu kõik pereliikmed võrkpallist huvitatud on ja aktiivselt kaasa mängivad, näiteks perekond Emajõe, Gorosko ja paljud teised.

Kevad-suviseid turniire lõpetades istuti ühises piknikulauas ning otsustati üksmeelset jätkata selliseid turniire ka sügisel ja talvel Põltsamaa spordikooli võimlas kord kuus pühapäeviti.

Meistreiks Einar Paabo ja Vladimir Valejev
Jõgevamaa lahtistest meistrivõistlustest kurnis võttis osa ka 7 mulki, kellest üks õrnemast soost. Kuni 70-aastaste meeste konkurentsis oli taas täpsema käe ja teravama silmaga Põltsamaa Felixi kuldsete kätega tisler Vladimir Valejev. Üle 70-aastaste meeste hulgas tuli võitjaks Einar Paabo Tabiverest põltsamaalaste Villu Ojassalu ja Ants Meeritsa ning Tarvastu valla mängijate Vello Eleranna ja Arnold Almersi ees.

4-liikmeliste võistkondade vahel toimunud maavõistluse Jõgevamaa-Viljandimaa võitis 1 kurniga Viljandimaa.

III mälestusvõistlused
52 aastat tagasi tuli Põltsamaa lähistelt Vitsjärve külast pärit spordimees Endel Eerme kuulitõukes üleliiduliseks maanoorte tsempioniks. Tema III mälestusvõistlustel võisteldi Eerme lemmikaladel kuulitõukes, kettaheites ja odaviskes. Naistest oli kahel viimasel alal tublim Urve Rillo Palamuselt rahvusvahelise koefitsientide süsteemi alusel tulemustega 31.69 ja 36.73 ning Maret Piirak Jõgevalt kuulitõukes tulemusega 12.54. Kolme ala kokkuvõttes kogus Rillo 1866, Piirak 1762 ja Elvi Bender 1744 punkti.

Meestest oli kuulitõukes parim (16.50) Meinhard Kirm Suure-Jaanist, kettaheites Kaarel Tigane Otepäält (44.50) ja odaviskes Villu Ojassalu (52.78). Kolme alaga kogus Ojassalu 2247, Tigane 2197 ja Kirm 2131 punkti.

Algavad sasku- ja brid?iturniirid
Põltsamaa kandis on jätkuvalt populaarsed nii bridz kui sasku. Viimast kutsuvad mängijad, keda on arvult 40-50, naljatades naiste käsitööringiks.

Sügishooaja esimene saskuturniir peetakse Kõo vallas Venevere puhkemajas 28. septembril ja see algab kell 18.30. Esimene bridziturniir toimub aga Põltsamaal kohvikus Rivaal 5. oktoobril algusega kell 18.

Novembrikuu lõpupäevil sõidavad mõlema mängu parimad oskajad Saaremaale, et kohtuda sealsete mängijatega.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus