SPORDI LÜHIRIDU

Põltsamaa-Pajusi nelikule II koht
Eesti Spordiveteranide Liidu meistrivõistlused bridzis peeti viiendat aastat järjest Lustivere kultuurimajas. Esmakordselt selgitati parimad paarid ja nelikud ühel päeval, mistõttu alustati hommikul kell 10 ja lõpetati õhtul kell 8. Kokku võistles 23 paari ning 9 nelikut, neist pealinnast vastavalt 9 ja 3.

Paaridest võidutsesid tallinlased Jaan Takk-Rein Raude ja Ain Andressoo-Enn Keel. Jõgevamaalastest olid Mihkel Viirelaid-Lembit Kapp neljandad, Jaan Sutt-Villu Ojassalu seitsmendad, Kalle Ojassalu-Jüri Meksun üheteistkümnendad, Eduard Rumvolt-Endel Epro kaheteistkümnendad, Ants Meerits-Raivo Sikk kolmeteistkümnendad ning Toivo Vähi-Hillar Ruus viieteistkümnendad.

Nelikutest võidutsesid endine Suure-Jaani linnapea Ülo Köst ning Villu Grünbaum ja Võhma linna mängijad Adi Kaldamäe-Hans Vaaks, kes paariturniiril said vastavalt kaheksanda ja kuueteistkümnenda koha. Tugeva lõpuspurdiga tõusid teiseks Lembit Kapp-Mihkel Viirelaid ja Jaan Sutt-Villu Ojassalu. Toivo Vähi-Hillar Ruus mängisid koos viljandlaste Oskar Varese ja Raimond Kimmeliga ning said viienda koha.

Sõpruskohtumiste seis viigiline 1:1
Kui esimeses sõpruskohtumises võrkpallis Põltsamaa linnavalitsus ja ?volikogu ning Põltsamaa raamatukogu ehitajad olid võidukad viimased, siis teises kohtumises sai 2:1 võidu linnavalitsuse-volikogu võistkond. Võidukas võistkonnas mängisid volikogu esimees Raul Kirsel, linnavalitsuse liige Margus Ääremaa, volikogu liikmed Mart Joosep, Uno Valdmets, Hannes Sarap ja Villu Ojassalu. Kolmas otsustav kohtumine peetakse jüripäeval.

Linnamängijate ülinapp võit
Põltsamaa piirkonna saskumängijad lõpetasid talvise hooaja sõpruskohtumisega, kus üksteise mänguoskust kontrollisid Põltsamaa linna ja ümbruskonna valdade saskumängijad. Väga tasavägine kohtumine lõppes linnamängijate kasuks tulemusega 441:436.

OSKAR PURI

Selgusid meistrid
Eesti valdade VIII meistrivõistlustel osales tosin kabetajat, neist kaks naist. Võitjaks tuli Taimi Pihelpuu Laine Voimanni järel, mõlemad on Jõgeva vallast. Seekordne võitja on osalenud kõigil jõuproovidel ja tulnud seitsmel korral esikolmikusse. Kümne mehe konkurents medalitele oli väga pingeline, otsustas alles viimane, 9. voor.

Võrdselt 6 võidu ja 3 viigiga olid paremad mitmekordsed Eesti meistrid Enno Eerma Tartust ja Ain Rool Paidest, kolmas oli tartlane Algo Laidvee. Jõgeva vallast oli osalejaid kolm, neist oli parim Jaan Peets Ilmar Poltrago ja Kaarel Otsa ees. Kõigil kaheksal voorul on osalenud ainult Kaarel Ots, järgnevad seitsme vooruga Jaak Keerig Suislepast, hiidlane Arvo Rist ja Jüri Lätt Tartust. Neljal korral on olnud parim A. Rist, kahel korral A. Uutma.

Üldse on osalenud üle 60 võistleja, neist 17 Jõgeva maakonnast (13 meest ja 4 naist). Hubase võistluspaiga eest täname Jõgeva Kaitseliitu ja selle ülemat Janno Rosenbergi. Palju tänu lahke ja heatahtliku suhtumise eest.

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus