Soomusrong nr. 7 „Wabadus“ jõudis Jõgevale

Eile jõudis Vabadussõja 100. aastapäeva meenutamiseks loodud soomusrong „Wabadus“ Jõgeva raudteejaama. Soomusrong ja sellel asuv näitus avatakse kõigile inimestele kontserdi ja talviste mängudega täna.


„Soomusrong „Wabadus“ liigub jaanuaris mööda kunagist lahinguteed ning jõudis täna Jõgevale,“ ütles Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Korraldajate pühendumus ja osalejate arvukus näitab, et Vabadussõja 100. aastapäeva sündmused on inimestele olulised. Jaanuaris saab rongi ja sellel asuvat näitust näha veel Kaareperes, Elvas, Tartus, Pukas, Sangastes ja Valgas. Pärast seda liigub rong mööda olemasolevaid raudteid üle terve Eesti kuni 2019. aasta lõpuni,“ lisas Kasterpalu.

Jõgeva vallavalitsuse kultuuritöö peaspetsialisti Ilona Piirimägi sõnul külastavad koolipäeval soomusrongi ja Vabadussõda tutvustavat näitust kohalike koolide õpilased. „Laupäeval avatakse soomusrong-näitus aga kõigile huvilistele. Rongi tervitatakse suure peoga, kus kõlab muusika, naiskodukaitsjad pakuvad teed ja pirukaid ning talvetrallil toimub Jõgevale traditsiooniline jääpurikate kasvatamise võistlus,“ lisas Ilona Piirimägi.

Pikemalt saab soomusrongist lugeda teisipäevasest Vooremaast.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus