SK Illi lõpetas väärt viigiga

SK Illi/Jõgeva Noorus-96 ühendmeeskond lõpetas jalgpalli Eesti meistrivõistluste III liiga kevadringi kodus 1:1 (1:0) viigiga Tartu FC Heliose vastu. Seejuures jäi SK Illi mängu lõpuks väljakule üheksakesi.

Enne kohtumist hoidis SK Illi tabelis viimast 12. kohta ja FC Helios paiknes 5. kohal. Ometi suutis SK Illi noorte tartlaste vastu näidata võitluslikku ja sisukat mängu. Esimese poolaja teisel üleminutil viis Kristjan Kuldmägi SK Illi 1:0 juhtima. Suurepärase eeltöö tegi väravale Valentyn Kropyvko.

Teisel poolajal tartlaste surve tugevnes. Mängu lõpp oli SK Illile erakordselt raske. 77. minutil jäädi kümnekesi, kui punase kaardi (teise kollase) teenis Kuldmägi. Viis minutit hiljem pidi vigastuse tõttu mängust lahkuma Marek Reiman. Kohe seejärel õnnestus Heliosel lüüa viigivärav ja 85. minutil teenis punase kaardi veel ka Kevin Keek.

Nii mängisid väljakuperemehed viimased minutid üheksakesi, kuid suutsid Tartu meeskonna survele siiski vastu seista. Tulemuseks väärt 1:1 viik. Tartlased väljendasid seepeale mitmel moel oma suurt pettumust.

Nii lõpetas SK Illi ja Nooruse ühendmeeskond kevadringi 11. kohaga, möödudes FC Äksi Wolvesist. 11 mänguga koguti 4 punkti ja väravate suhe 20:58. Kõik punktid koguti viimase kolme mänguga, kus väravatesuhteks kujunes 13:10. Ehk suudetakse seda hoogu säilitada ka augustikuu algul algavaks sügisringiks.