Siimu-Jaani talus peetakse plaane järgmiseks suveks

Pajusi vallas Vägari külas Siimu-Jaani talus peetud eelmise sajandi kahekümnendate aastate stiilis “Talurahwa Piddo Õhta” korraldajad Terje Paalits ja tema abilised on juba otsustanud ka järgmisel aastal samalaadse peo korraldada. Siis võetakse teemaks 1930. aastate seltsielu.

Siimu-Jaani talu perenaise Terje Paalitsa sõnul osales tänavusel “Talurahwa Piddo Õhtal” umbes kolmsada inimest. Oli neidki, kes avaldasid soovi kasutada Siimu-Jaani talu õue ka oma pidude läbiviimiseks.

“Meie kultuuritalu üks eesmärke ongi pakkuda võimalusi korraldada koosviibimisi ja esinemisi rahvakultuurikollektiividele. Samuti tekkis mõtteid ja kokkuleppeid töötubade organiseerimiseks väiksematele seltskondadele. Veel sellel suvel on kavas läbi viia savipäev,” lisas ta.

Tänavusel piduõhtul õpiti käsitööoskusi MTÜ Hea Villa Selts eestvedajatelt ja prooviti ka sepatööd. “Valmistasin sepa juhendamisel endale “õnnenaela”. Siimu-Jaani talule kinkisin aga raamatu praegusel Jõgevamaal asunud kihelkondadest. Terje Paalitsa, tema pereliikmete ja abiliste püüdlus taastada vanaaegsete külapidude kombeid on lugupidamist väärt. Külakultuur jääb püsima ja pärandub põlvest põlve vaid siis, kui on eestvedajaid selle elushoidmiseks ja tutvustamiseks,” ütles Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

“Rahvakultuuri teemaliste ettevõtmiste õnnestumiseks on väga vajalik ka vabatahtlike kaasalöömine. Äsjase peo korraldamisel olid iseäranis tublid abilised mu tantsukaaslased folklooriseltsi Jõgevahe Pere naisrühmast,” lausus Terje Paalits.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus