Siguldas käivitatakse projekt veeturismi edendamiseks

17. aprillil peetakse Siguldas loodusturismi ja aktiivse puhkuse edendamiseks käivitatud Eesti-Läti piiriülese koostöö programmi projekti “RIVERWAYS” avaseminari. Jõgevamaalt osaleb projektis Põltsamaa linn ning üks eesmärke on ka Põltsamaa jõega seonduvate turismiteenuste arendamine.

Projekt “RIVERWAYS” Eesti-poolse koordinaatori ning Valgamaa Arenguagentuuri investorkonsultandi Elo Metsa sõnul on ettevõtmise eesmärk muuta veeturism jätkusuutlikumaks ning suurendada selle konkurentsivõimet Lõuna- ja Lääne-Eestis ning Põhja-Lätis.

“Projekt keskendub veeturismi rahastamisele, kavatsus on puhastada ka jõgesid, paigaldada infotahvleid, et hõlbustada  looduses liikumist. Atraktiivsem plaan on ehitada aurulaev, mis hakkab tulevikus Haapsalu lahel huvilisi sõidutama.”

Mets märkis, et Eestist on projekti kaasatud Võrumaa, Viljandimaa, Põlvamaa, Valgamaa, Läänemaa, Emajõe piirkond ning Põltsamaa linn, jõgedest on aga haaratud Suur ja Väike Emajõgi, Amme jõgi, Võhandu, Ahja, Põltsamaa jõgi, Õhne, Halliste, Kõpu, Koiva, Mustjõgi ja Kasari jõgi, Järvedest Peipsi, Võrtsjärv ning Vagula.

“Projekti sihtrühmaks on erilise reisikogemuse, preemia- või motivatsioonireiside korraldajad, kalastajad ning viie kuni 15-päevaste meelelahutusmatkade harrastajad,” lisas Mets.

Rahvusvahelise projekti eelarveks on 1,8 miljonit eurot, millest Eestile on ette nähtud 900 000 eurot ning Põltsamaa linnale 40 954.50 eurot, millest omaosalus moodustab 6962.26 eurot. Põltsamaa linna koostööpartneriteks on projektis Põltsamaa ja Pajusi vald.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus