Seppo Niinivaara lahkunud

Eeva Niinivaara ainus laps Seppo sündis 4. novembril 1932, seega oleks ta ülehomme tähistanud oma sünnipäeva, kui kuri haigus ? kasvaja ? teda meie hulgast poleks viinud. Erialalt oli Seppo Niinivaara kunstiajaloolane. Viimastel aastatel töötas ta Helsingi Taidehalli direktori ametipostil. Kasvaja diagnoositi tal Väike-Maarjas elava onutütre (Eeva Niinivaara vennatütre) Maret Terava sõnul juba kuus aastat tagasi.

?Kui ma paar nädalat enne tema surma Helsingis viibisin, tundus ta siiski üsna reibas olevat, ent nädal hiljem tema tervis halvenes järsult ning peatselt järgnes surmasõnum,? ütles Maret Terav.

Kuna Seppo Niinivaara veetis oma esimestel eluaastatel kõik suved vanavanemate juures Siimustis Pälluri talus (pärast 1939. aastat tal seda võimalust mõistagi enam polnud), rääkis ta eesti keelt päris ladusalt.

?Veel tänavu kevadel käis Seppo kursustel oma eesti keelt värskendamas. Kursuse lõputöö kirjutas ta just meie ühisest vanavanematekodust Siimustis. Ta andis seda ka mulle lugeda ja minu meelest oli see väga heas eesti keeles kirjutatud,? ütles Maret Terav.

Seppo Niinivaara kolmest järeltulijast on poeg Markku kirjanik, teine poeg Pertti ärimees ja tütar Satu-Anna massaaziõde. Eesti keelt räägib neist vaid Markku.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus