Sadala külade selts sai rendile kohaliku rahvamaja

1883. aastal asutatud Sadala külade selts taasloodi tänavu kevadel. ?Seltsi liikmetel, keda on kokku kakskümmend, oli kohe soov kaasa aidata ka kohaliku rahvamaja käekäigule. Soovisime võtta vallalt rendile osa rahvamaja ruume. Vallavalitsus tegi meile ettepaneku võtta rendile kogu hoone. Kaalusime koosolekul ettepaneku pluss- ja miinuspooli ning nõustusime,? lausus Sadala külade seltsi esinaine Meeri Ottenson. Seltsi aseesimeheks on kauaaegne Sadala kultuuritöötaja Pille Tutt.

Torma valla kultuurijuht Merle Nisu märkis, et külaseltsidel on praegu head võimalused raha taotlemiseks Euroopa Liidu programmidest. “Ühtlasi on meie vallas ka osa Vaiatu rahvamajast külaseltsile rendile antud. See andiski meile julgust ka Sadala rahvamaja külade seltsile rendile anda,? rääkis Nisu.

Sadala rahvamaja on ruumide poolest suurim kultuuriasutus Torma vallas. ?Saalis on väga hea tantsupõrand,? kiitis Torma vallavolikogu kultuurikomisjoni esimees, kunagine Sadala kultuurimaja juhataja Harri Luht maja.

?Sadala rahvamaja vajaks aga renoveerimist, kusjuures kõige kiireloomulisemaks tööks on katuse remontimine,? märkis Meeri Ottenson.

?Ka katuse remontimiseks tasuks taotleda raha Euroopa Liidu programmidest. Osa töödest rahastab ka omavalitsus, sest eurorahade saamiseks on vajalik ka valla osalus projektis. Torma vald maksab kinni ka Sadala rahvamaja elektri- ja kütusekulud ja maksab töötasu majahoidjale,? ütles Merle Nisu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus