Saare järve juubelijooks läbiti uuel rajal

Möödunud neljapäeval peeti külma ilma trotsides 25.  Saare järve jooks ning tänavu toimus ürituse raames ka kepikõnnietapp.

Vaatamata suhteliselt madalale õhutemperatuurile, tuli starti 76 spordihuvilist, kes kõik ka 6,5 kilomeetrise distantsi edukalt läbisid. Kuna tänavu on ilmad olnud üsna heitlikud ja vanal rajal olid mõned kohad lausa vee all, siis tehti seekord jooksu tarvis uus rada. See meeldis sportlastele palju rohkem kui eelmine.

Järvejooksu idee tuli  veerand sajandit tagasi Toomas Pussil ja Vello Pällil, kes oma uitmõtte kohe reaalseks muutsid. Vello Pälli sõnul hakkasid nad kohe pärast idee väljaütlemist Saare järve ümbrusse radu sisse seadma. 24 aastat on neile radade ettevalmistamisel abiks olnud ka Jüri Puusepp.

Igal aastal on Hillard Puusepp oma jahipüssist jooksustardi andnud ja erandiks polnud ka tänavune jooks. Pärast püssipauku asusid vaprad jooksjad ja kõndijad teele ning vähem kui poole tunni pärast olid esimesed neist ka finišis.

Veteranid näitasid koha kätte

Esimesena lõpetas jooksu Ago Vahtra, kes läbis raja 21 minuti ja 8 sekundiga ja tuli seega 17-40-aastaste meeste ning ka  üldvõitjaks. Samas vanusegrupis ja üldarvestuses saavutas teise koha  Rivo Fomotškin, kes kaotas võitjale napilt pool minutit. Järvejooksu üldarvestuse kolmandaks tuli Kaido Saar, kes oli 41-aastaste ja vanemate meeste klassis esimene.

Kõige vanemate meeste klassis saavutas teise koha Kaido Kriisa, kes on osalenud kõikidel Saare järve jooksudel. Kolmandale kohale samas vanuseklassis jooksis  Heino Põldoja, kellel on ainult kaks järvejooksu vahele jäänud. Ka tema kinnitas, et uus rada on eelmisest oluliselt parem. “Vana rada hakkas juba igavaks muutuma,” tunnistas Põldoja.

Sama vanuseklassi naiste arvestuse parim oli seekord Tiiu Müürsepp, kes samuti on aidanud järvejooksu traditsiooni elus hoida. Teise koha sai Ülle Haav ning kolmanda Liina Tamm. Noorimate ehk kuni 10-aastaste tüdrukute klassis oli ainult üks osavõtja, Annaliisa Must, kes otse loomulikult sai ka oma vanusegrupis esikoha. Samas vanuses noormehi oli jooksma tulnud kaks, kellest osutus seitsme sekundi võrra kiiremaks Timm Tamm, jättes teisele kohale Mark Kihu.

Järvejooksule tullakse huvi pärast

10-13-aastaste tüdrukute seas saavutas esikoha Mirjam Liblik, kes võistluste eel endale head kohta ei osanud ennustada. “Tulin siia rohkem huvist spordi vastu, mitte koha pärast võistlema,” ütles ta enne võistlust. Teise kohaga pidi leppima Marianne Must, kaotades liidrile 37 sekundiga, ning kolmandaks jäi selles arvestuses Enely Elblaus. Sama vanuseklassi noormeestest saavutas esikoha Sigmar Paavel, teiseks tuli Jorgen Helbre ning kolmanda kohaga pidi sel korral leppima Keio Kaasik.

14-16-aastaste vanuseklassi tüdrukute arvestuses jooksis end esimeseks Kaili Kaasik. Tema selja taha jäid teise koha omanik Eleri Pütsepp ja kolmandaks tulnud Karolin Kruusaauk. Sama vanadest poistest saavutas esikoha Kaimo Saar, jättes teiseks Kain Saare. Poodiumi madalaim koht kuulus seekord Arli Kurele.

Täiskasvanute neidude klassi parim oli Kai Saar, kellele järgnesid Mirjam Tmallmann ja Karin Sangla. Meeste kaks parimat olid ka üldarvestuse parimad, ning kolmanda koha selles vanuseklassis saavutas Matias Viljamaa.

Kepikõndijad jaotati kahte vanuseklassi: kuni 16-aastased noormehed ja neiud ning vanemad kui 16-aastased mehed ja naised. Neidude klassi kolm parimat kepikõndijat olid Merilin Pross, Mairi-Liis Rosenberg ja Teelia Kunberg. Noormeestest oli parim Keijo Antonov, teiseks jäi Merten Jõema ning kolmandaks Ardi Tähe. Naistest oli sel korral parim Marika Emumäe, jättes oma selja taha Siret Meeru ja Helin Randmäe. Meestest kõndis terve raja läbi ainult üks meesterahvas — Voore Põhikooli direktor Raivo Reimets.