Saalihokikoondisele kaheksas koht

Pühapäeval Riias lõppenud saalihoki MM-võistluste finaalmängus alistas Soome karistusvisetega tiitlikaitsja Rootsi. Kaheksandikfinaalis kindlalt Kanada alistanud ning kaheksa parema hulka jõudnud Eesti koondis pidi viimastes kohtumistes tunnistama Tšehhimaa, Taani ja Saksamaa paremust ning lõpetas turniiri kaheksanda kohaga.


Ainsa Jõgeva SK Tähe mängijana Eesti koondisse kuulunud ründaja Raul Kivi märkis, et MMi-i viimased mängud jäid küll hinge kripeldama, kuid samas tekitasid nii koondises valitsenud õhkkond kui ka kogu MM-turniir väga hea emotsiooni ning andsid innustust alaga tipptasemel jätkata.

“Viimastes mängudes oli meil väga palju võimalusi seis lõpuks enda kasuks pöörata,” lausus finaalturniiril kaks väravat visanud Raul Kivi. “Viies, kuues ja seitsmes koht olid kõik käega katsutavad. I-le jäi kahjuks täpp panemata. Oleksime oma võimalused ära kasutanud, oleks nii mõnegi mängu käik hoopis teistsugune võinud olla.”

Veerandfinaalis kaotas Eesti 2:2 lõppenud avakolmandiku järel Tšehhimaale 2:8, järgnenud kohamängudes jäädi kõigepealt lisaajal 5:6 alla Taanile ning seejärel 4:5 Saksamaale.

Kohtumises Taani koondisega oli Eesti koondis veel 38. minutil 0:5 kaotusseisus, kuid tugeva lõpuga suudeti mänguseis vaid neli sekundit enne lõpusireeni viigistada. Võitu siiski ei tulnud, sest 32 sekundit pärast lisaaja algust saatis Daniel MacCabe palli pea poolelt väljakult Eesti koondise väravasse.

“0:5 ajal ei olnud tunnet, et me võiksime kaotada,” ütles Eesti koondise kolmanda värava visanud Raul Kivi. “Pool mängu oli alles ees ning ühel hetkel hakkaski järjest kerima ja lõpuks jõudsimegi järgi. Lisaajal käis aga kõik nii kiirelt, ei teagi, kas ei olnud väravavaht või platsil olnud viisik viskeks valmis. Ootasin just hetke, et ise väljakule saada ja proovida venna Reinuga midagi organiseerida.”

Raul Kivi sõnul oli Riias mängimas Eesti saalihokikoondise läbi aegade parim koosseis. “Koondises valitses hästi hea õhkkond, kõik toetasid ja ergutasid üksteist, ka meeskonnas olevad väliseestlased on uhked, et saavad Eesti eest mängida,” ütles ta. “Ka treener Argo Kungla oskas hoida meeskonda hästi ühtsena.”

MM-i eel vana vigastusega kimpus olnud Raul Kivi tunnistas, et tippturniiril osalemine tekitas jätkuvat mängunälga. “Täitsa uskumatu tunne oli Riia suures hallis mängu eel seista ja Eesti hümni kuulata,” meenutas ta. “Külmavärinad tulid peale ning klomp tõusis kurku. Hinge jäi see niimoodi kripeldama, et me ei saanud viienda või kuuenda kohaga koju tulla, see oleks kindlasti olnud minugi karjääri tipphetkeks.”

Samas on Raul Kivi rahul, et turniiri eel seatud isiklikud eesmärgid said täidetud. “Kuna ma ei teadnud, kas vigastus lubab mul mängida või mitte, siis oli mu eesmärgiks mängida kaasa vähemalt üks terve mäng ning koos vennaga üks punkt vormistada. Tuli aga veelgi rohkem,” lisas ta.

Üheksa päeva jooksul seitsmes kohtumises kaasa löönud Kivi tänab kõiki koduseid abilisi. “Tänan Jõgeva Tähe klubi, kes on mind nende aastate jooksul treeninud ning aidanud kaasa minu MM-ile jõudmisele,” ütles ta. “Suur aitäh Ailer Mõtsari juhitavale Jõu ja Tervise Seltsile, kes on mind nüüd juba kaks aastat füüsiliselt heas vormis hoidnud. Loomulikult ka suur tänu mu perele, kes on olnud suureks toeks ning kõik trennid ja äraoleku välja kannatanud.”

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus