Rulluisutajad vallutavad Jõgeva

Homme hommikul kell 11 antakse Jõgeva kesklinnast start kuuenda SEB Tartu rulluisumaratoni 48 km pikkusele põhidistantsile. 19-kilomeetrise poolmaratoni sõitjad asuvad teele kell 13 Tabiverest. Mõlema distantsi läbijad finišeerivad Tartu linna servas Salvesti logistikakeskuse juures.

Baltikumi suurima rulluisumaratoni rajale on minemas üle tuhande sportlase Eestist ja tosinast välisriigist. Neist umbes kolmandik sõidab lühemat distantsi. Rulluiskudel Jõgevalt Tartusse sõitmise võimalust olid korraldajad oodanud juba Tartu rulluisumaratoni käivitamisest peale, ent varem tee olukord seda ei võimaldanud ning sõita tuli Tartust Jõhvi poole jäävatel teedel. Nüüdseks on aga remonditud ka viimane Tartu ja Jõgeva vaheline teeosa, mis senini veel korras polnud — 9,6 km pikkune Tabivere-Pikkjärve lõik.

“Väike hirm oli küll, et mis siis saab, kui teelõik maratoni ajaks ei valmi, ent nii Maanteeamet tellijana kui ka AS TREF teostajana tegid head tööd ning nüüd saavad rulluisutajad sõita marsruudil, mis pakub osalejatele põnevust ja kauneid maastikuvaateid,” ütles Tartu rulluisumaratoni direktor Kunnar Karu.

Toimeka rulluisunädalavahetuse kavva kuulub ka Tartus toimuv sprindivõistlus ning Tartu ja Jõgeva lastesõidud. Tänasel  rulluisusprindil (selle rada kulgeb ümber Salvesti hoonete) lähevad kell 15 esimestena starti Jõgeva linnapea Kalmer Lain ja Tartu linnapea Urmas Kruuse.

“Võistlema me omavahel ei hakka, vaid sõidame viiesajameetrise ringi sõbralikult koos läbi,” ütles Kalmer Lain.

Täna toimuvad ka Tartu lastesõidud, Jõgeval lähetatakse noored rulluisutajaid 500 m ja 1,4 km rajale homme alates kella 10st.

Maraton toob kaasa liiluspiiranguid

Rulluisumaraton toob kaasa mitmeid liikluspiiranguid nii Jõgeva linnas kui ka Jõgeva-Tartu maanteel. Selle kohta leiab teavet juuresolevast infokastist. Jõgeval on Lao ja Kesk tänava vahele jääv Suure tänava lõik suletud näiteks juba täna kella seitsmest hommikul, sest seal ehitatakse üles võistluskeskust.

Kui ametlikult on korraldajatel luba Jõgeva-Tartu maanteed homme suletuna hoida kella 15ni, siis MTÜ Klubi Tartu Maraton turundus- ja kommunikatsioonijuhi Greete Kempeli sõnul hoitakse teed suletuna just nii kaua kui vaja, st et see avatakse järkjärgult vastavalt võistlejate liikumistempole: kui viimane võistleja on lõigu läbinud, avatakse see liikluseks. Kuni tee on kinni, suunatakse autod ümbersõitudele, mille võimalikud variandid on ära toodud juuresoleval kaardil. Selle kohta, kuidas liigub homme Jõgeva ja Tartu vahel ühistransport, ei õnnestunud korraldajatelt kahjuks infot saada.

Ehkki Jõgevale on homme oodata suurt hulka rulluisutajaid, pole Greete Kempeli sõnul karta, et nad oma autodega kesklinna ära ummistaksid. Paljud võistlejad saabuvad siia näiteks hoopis korraldajate poolt tellitud eribussidega sõi lasevad end siia tuua sugulastel-tuttavatel.

Marsruudimuutus tervitatav

Lisaks tänase sprindi rajale kavatseb Jõgeva linnapea Kalmer Lain homme läbi sõita ka rulluisumaratoni põhidistantsi.

“Vasak põlv tegi eelmisel nädalal küll natuke valu, aga starti lähen ikka. Kas lõpuni vastu pean, sõltub paljus ilmast. Kui tuul vastu juhtub olema, võib põlvehäda uuesti välja lüüa,” ütles Kalmer Lain. “Jõgeva seisukohalt on Tartu rulluisumaratoni marsruudimuutus igati tervitatav: mida enam meie linnas sellise kaaluga sündmusi toimub, seda rohkem on inimestel välismaalt ja mujalt Eestist põhjust siia tulla. Jõgeva inimesi innustab maraton aga veelgi enam sportima ja tervislikke eluviise järgima. Ka meie spordientusiastid saavad traditsioonidega suurürituse korraldamisel kaasa lüües suurepärase kogemuse. Aimur Säärits ja tema vabatahtlikud abilised rajavad täna juba kesklinnas võistluskeskust.”

Asjatundjate hinnangul peaksid kiiremad rulluisutajad Jõgevalt Tartusse jõudma umbes tunni ja 20 minutiga. 

Rulluisumaratoniga kaasnevad liikluspiirangud

JÕGEVAL

11.08 kella 7 kuni 12.08 kella 18 on suletud Lao ja Kesk tn vaheline Suure tn lõik

12.08 kella 7-11.15 on suletud Piiri ja Lao tn vaheline Suure tn lõik

12.08 kella 10.30-11.15 on suletud Tallinna mnt ja Piiri tn vaheline Suure tn lõik

12.08 on võistlejate intensiivsema liikumise ajaks suletud ka Lao ja Kesk tn vaheline Aia tn lõik

JÕGEVA-TARTU MAANTEE on kogu võistlusraja ulatuses suletud 12.08 kella 10.30-15 (täpsustus: teelõike hakatakse järkjärgult avama vastavalt võistlejate liikumistempole)

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus