Rulluisutajad panid end kurvides proovile

Jaanilaupäeval, 23. juunil toimus Põltsamaa vallas Kuningamäe kardirajal XIV Kalevipoja rulluisuvõistlus. Võistlemas oli ca 80 väiksemat ja suuremat rulluisutajat. Osavõtjaid võinuks rohkem olla, kui võistlus oleks jaanilaupäeva asemel toimunud muul ajal.


Võistluste peakohtuniku Väino Treimani sõnul on sellist võistlust varem korraldatud Jõgeva linnas ning Laiuse lossivaremete juures.

Treimani sõnul hakkavad tuntud tegijad tasapisi väsima, sest kunagisest seitsmest rulluisutamise etapist on järele jäänud vaid kolm. Seekord toimus rulluisuvõistlus Kuningamäe kardirajal.

Täiskasvanud läbisid kaks distantsi, millest individuaalse stardiga sprindidistants ehk väike ring oli pikkusega 450 meetrit. Ühisstardiga sõidul läbiti kardiraja suure ringi peal kümme ringi, kus ühe ringi pikkuseks on 850 meetrit, kümne ringi peale 8,5 kilomeetrit.

Kurviline rada nõudis võistlejatelt head uisutehnikat ning enesevalitsemist. Kui maratoni sõites on radadel pikad sirged, siis kardirajal on olukord vastupidine. Seal on tavauisutajatel probleem ülejala sõitmisega. Seetõttu olid põhiliselt kohale saabunud kiiruisutajad, kellel on ülejala sõitmises kogemused olemas.

Väino Treimani sõnul olid edukad need, kellelt häid tulemusi oodata võiski. Starti läks ka olümpiamees Marten Liiv, kes juba varsti sõidab Poola koondisega Hollandisse treeninglaagrisse. Enne küsis Treiman tema käest, kuidas ta enne treeninglaagrit riskis võistlema tulla. Kui Liiv oleks Kuningamäel kukkunud, võinuks laagrisse minek luhta minna.

Marten Liiv lubas võistlusesse rahulikult suhtuda ja rajal ennast kontrollida. Peakohtuniku sõnul Martenil ohtlikku momenti ei tekkinud ning samas oli ta konkurentidest silmanähtavalt üle. Naistest oli sprindis tugev sõitja Mariin Sarap ja pikemal distantsil Tuuli Vaher. Kui noortemate võistlejate seas oli tegemist Rakvere-Adavere maavõistlusega, siis vanemad võistlejad olid peamiselt tallinlased. Nende seas ka Väino Treimani endised õpilased Mart Markus, Aleks Luik ja teised.

Juba sel pühapäeval, 30. juunil toimuvad Adaveres Eesti rulluisutamise meistrivõistlused sprindis. Järgmine Uus Maa Rullituuri Pärnu Rulluisumaraton toimub reedel, 14. juulil Pärnus.

Väino Treimani sõnul on rulluisutamine populaarne spordiala, millele annavad hoogu juurde kergliiklusteed. Võistluste peakohtunik kinnitab, et kui rulluisutamiseks on olemas head tingimused, siis leidub ka selle spordiala harrastajaid.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus