Relvarahu mälestushetk

Tänavu katkes elav side Eesti Vabadussõjaga: suri viimane selles sõjas Eesti riigi sünni nimel võidelnud sõjamees. Ent vaimne side pöördelise sündmusega ei nõrgene, vaid hoopis tugevneb: tänavu on 3. jaanuar esmakordselt lipupäevana meie ametlikes kalendreis ? kui Vabadussõjas võidelnute mälestuspäev.

Maa- ja kohalike omavalitsuste ning Kaitseliidu eestvõttel peetakse 3. jaanuaril hardushetke paljudes maakonna- ja vallakeskustes, kus on Vabadussõja ausambaid. Asetatakse lilli ja küünlaid. Helisevad kirikukellad.
Kaitseväe juhid asetavad pärgi kooliõpilaste ja -õpetajate mälestussamba jalamile Tallinna Reaalkooli juures ning Vabadussõja juhtide ausambale Kaitseväe kalmistul. Teenib EELK peapiiskop.

Eesti Muinsuskaitse Selts, Eesti Lipu Selts, Kindral Johan Laidoneri Selts, Eesti Sõjahaudade Hooldeliit ja MTÜ Konstantin Pätsi Muuseum kutsuvad üles riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutusi, kogudusi, seltse ja kogu avalikkust ning kõiki kaaskodanikke peatuma kirikukellade helina saatel 3. jaanuaril kell 10.30 minutiks, et anda au nendele, kelle ohvrimeelsus tegi võimalikuks Eesti Vabariigi sünni.

EESTI MUINSUSKAITSE SELTS
EESTI LIPU SELTS
KINDRAL JOHAN LAIDONERI SELTS
EESTI SÕJAHAUDADE HOOLDELIIT
MTÜ KONSTANTIN PÄTSI MUUSEUM

blog comments powered by Disqus