Reformierakondlased külastasid Jõgevamaad

Möödunud nädala lõpus külastasid riigikogu reformierakonna fraktsiooni liikmed Jõgevamaad. Tuuri lõpus väisati Jõgevamaa gümnaasiumi ja kohalikku mööblitootmise firmat Softcom. Külalised leidsid, et Jõgeva on hea arengupotentsiaaliga linn.

Ringkäigul Softcomis tutvusid fraktsiooni liikmed ettevõtte tööga. Nad nägid, kuidas toimub tööstuslik tootmine, kuidas diivan kokku pannakse ning lõpuks prooviti ka erinevatel diivanitel istuda. Reformierakonna fraktsiooni nõunik Allan Allmerele avaldas muljet Softcomi juhi Priit Pettai mõtteloogika. Ettevõte pakub tööd ligi 80 inimesele.

Allmere tõdes, et ettevõtte edukaks toimimiseks ei pea ratast leiutama ega nanotehnilisi lahendusi kasutama. “Regionaalpoliitilised aspektid elust maal on vastuolulised, aga leidlikud inimesed oskavad aktiivselt ettevõtlust arendada,” leidis riigikogu liige Rein Aidma Softcomi näiteks tuues.

Kui reformierakonna esindajad kooli jõudsid, olid tunnid juba lõppenud. Sellest hoolimata võttis külalised vastu Jõgevamaa gümnaasiumi direktor Alo Savi. Ringkäiku alustati õpilastega sarnaselt: kõigepealt rõivad garderoobi ja siis klassidesse. Delegatsioon külastas kooli kohvikut, uudistas õppeklasse ja raamatukogu. Märkmata ei jäänud suure auditooriumi täpne tähekaart ning aula hea akustika.

Jõgevamaa gümnaasiumi ringkäigu ajal ühines rühmaga Peep Lillemägi. Juba 13 aastat riigikogus  Reformierakonna fraktsiooni juures ametis olnud mehe koolitee algas just selles majas.

“Käisin siin neli aastat ja tahtsin nüüd väga toimunud muutusi näha,” rääkis ta. Tema kinnitusel on koolimaja praegu igati muljetavaldav. Kool toob uut vaimsust ja jätkab vanu traditsioone, nagu Alo Mattiiseni muusikapäevad ja Betti Alveri luulesündmused.

Riigikogu liige ja kahekordne olümpiahõbe Jüri Jaanson tõdes, et Jõgevamaa regionaalpoliitikas on märgata samasuguseid  protsesse nagu mujalgi. Põhiküsimus on, kuidas  suudetakse leida lahendusi ettevõtluses ja hariduses ning tõsta konkurentsivõimet. Murekohaks on siingi elanikkonna vähenemine ja vananemine. 

i

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus