Ranman Grupp suurendab toodangut kolm korda

Kasepää vallas Nõmme külas tegutsev Ranman Grupp suurendab 2015. aastaks oma toodangut kolm korda.

Ettevõtte juhatuse liikme Priit Kaljundi sõnul otsis ta mullu endale kaasmõtlejaid eelkõige tootmisjuhi ja müügiinimeste näol. Nüüd on vajalikud spetsialistid leitud ning firma otsib aktiivselt uusi turge. 

Uued turud, uued tehnoloogiad

“Oleme saanud häid kontakte Austriast. Esimene maja on valmis ning see läks märtsi lõpus juba tellijale teele,” lisas Kaljund. Tema sõnul sõltub kõik edasine sellest, kuidas eestlaste toodang seal kaugel omaks võetakse.

“Meil on kogemused ja töötajad olemas, samuti hooned. Saame talv läbi ehitada ja ladustada ning seejärel hakkame valmistoodangut välja vedama ning kokku panema,” rääkis ta.

Stav-Laft seinaprofiiliga maja seinad võetakse lahti, auto peale lähevad need kilpidena. Priit Kaljund peab seda tüüpi majade plussiks soojapidavust. Palkmaja kardab tuult, kuid taoline karkass-maja, kus on tuuletõke ja 20 cm villa sees, võib olla ka kõige karmimates mäestikutingimustes soojapidav elumaja,” kinnitas ta. Stav-Laft maja valmib praegu ettevõttes umbes paari nädalaga. Maja viimistletakse vastavalt kliendi soovile peitsiga.

Kohapeal rajatakse plaatvundament, põrandasoojustus on seal juba sees ning maja tõstetakse valmis vundamendile.  Karkassmaju on ettevõte ise püstitanud, edaspidi soovitakse tellijale rohkem võtmed-kätte-teenust pakkuda. 

Enamik toodangust läheb ekspordiks

Siiani on 95 protsenti Ranman Grupi palkmajadest läinud ekspordiks, peamiseks sihtriigiks on Norra. Firmal on seni olnud üks põhiline koostööpartner.

Priit Kaljund tõdes, et karkassmaju lähebki viimasel ajal rohkem kaubaks kui palkmaju. “Palkmaja on raskem müüa, sest see on kallim. Karkassmaja on odavam,” märkis ta.

Veel on Ranman Grupp valmistanud Norra turule n-ö toiduaida stiilis maju, kus maja on alt kitsam ja  ning ülevalt laiem. Enamasti kasutatakse neid suvilatena.

“Kui oleme piirkonnas ühe maja püsti pannud, siis see toob kolm-neli uut klienti,” nentis ta.

Kuivatusteenust ostab ettevõte lisaks sisse Torma firmast Folie MP. Palgid ostetakse Eestist umbes saja kilomeetri raadiusest. Kokku kulub firmal sada kuni 150 tihumeetrit palke kuus.

Ettevõtte käive palkmajade poolel on ligikaudu 350 000 eurot aastas, firmal on veel ka kaks väikest kauplust. Ranman Grupis töötab 15 inimest.

Peipsi ääres Ranna külas tegevust alustanud firma kolis Kasepää valda Nõmme külla aastal 2000,  praegu tehakse peahoones remonti, nii et firma kontor peaks varsti korda saama.

Ettevõtte lähiaja plaan on investeerida võimsa katlamaja rajamiseks, mis suudaks kogu kompleksi ära kütta, samuti on plaanis juurde soetada puidukuivati kambreid. Ranman soovib kogu vajaliku toorme endale ise kuivatada.

Ranman Grupp alustas tegevust 1993. aastal. OÜ Ranman Grupp valmistab käsitööna eksklusiivseid, kliendi kõiki soove arvestavaid palkehitisi.  

Ranman Grupp

*Eesti kapitalil põhinev ettevõte

*Asutatud 1993. aastal

*Põhitegevusalaks on käsitööna palkmajade, – saunade, – suvilate tootmine ja püstitus

*Valmistatakse ka peenpalgist aiamööblit


*Omab 12 000 m² katusealust tootmispinda

*Professionaalsete puuseppade käe läbi on valminud üle kolmesaja palkehitise

*Enamik toodangust on läinud ekspordiks Skandinaaviamaadesse

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus