Rahvastikuminister kiitis Põltsamaad

Põltsamaad külastanud rahvastikuminister Riina Solman uudistas sealset Perepesa ning Põltsamaa noorte- ja elukestva õppekeskust. Põltsamaa Perepesa on kogukondliku kooskäimise koht lastega peredele. Alates selle aasta septembrist tegutseb seal perekool, toimuvad vanemlus- ja paarisuhtekoolitused ja muud tegevused. Noored lapsevanemad saavad sinna pöörduda erinevate laste ja pereeluga seotud küsimuste või probleemide tekkimise korral.


„Kahjuks ei ole kõigil noortel vanematel piisavat eeskuju oma lapsepõlvekodust või tuge lähikonnast. Probleemide ja hirmude tekkimisel on oluline nendega mitte üksi jääda. Põltsamaa Perepesa on suurepärane näide valla ja vabaühenduse koostöös sündinud sünergiast, millest on kõigil osapooltel vaid võita ja mis aitab ennetada suuremate probleemide teket peredes,“ sõnas minister.

Perepesa loodi Põltsamaa valla ja SA Lapse Heaolu Arengukeskuse koostöös ning on avatud kõikidele Põltsamaa valla peredele, kes on lapseootel või kus kasvab vähemalt üks kuni 7-aastane laps.
Solmani sõnul ei saa peresõbralikku Eestit kujundada riik üksi, väga oluline roll on kogukondadel ja vabaühendustel. „Põltsamaa on heaks näiteks sellest, et ka omavalitsused saavad peresõbraliku elukeskkonna heaks palju ära teha. Noortele lastega peredele mõeldud kogukonnakeskuse loomine koostöös oma piirkonna aktiivsete inimestega on väga hea ettevõtmine, millest tasub eeskuju võtta. Sellest on lastega peredele palju kasu.“

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus