Rahvamuusikud kogunevad Torma Kapellarile

Täna peetaval Jõgevamaa kapellide kokkusaamisel Torma Kapellar kuulevad maakonna rahvamuusikakollektiivid asjatundjate nõuandeid ja sisustavad laulu ning pillimänguga õhtuse simmani.

“Traditsiooni kohaselt algab ka tänavune Kapellar koolitusega, kus nõuandeid ja soovitusi jagavad tunnustatud rahvamuusikaasjatundjad Ahto Nurk ja Virve Lääne. Ühisproov nende juhendamisel on eriti vajalik seetõttu, et 2009. aasta üldlaulu- ja tantsupeo raames toimub esimest korda eraldi ka Pillipidu,” rääkis Kapellari üks korraldajaid, Torma vallavalitsuse arendusspetsialist Evi Stukert.

Proovitundidele järgneb simman. “Tormasse on oodata kapelle Tabiverest, Eskust, Siimustist ja Kaareperest. Mõistagi saab kuulda ka laule ja pillilugusid Torma kapellilt, mille koosseisus ise kannelt mängin,” rääkis rahvamuusik Ainika Zilinski.

Kapellaril astuvad esinejatena üles ka Ahto Nurk ja Virve Lääne, tantsivad Torma naisrühm ja Palamuse segarühm Tootsid-Teeled.

“Torma Kapellar muutub järjest populaarsemaks. Maakonna rahvamuusikud juba teavad, et novembris toimub selline üritus ja valmistuvad selleks varakult, ” tõdes Stukert.

Torma Kapellarit hakati korraldama kolm aastat tagasi sealse kapelli juhendaja Maire Tamme algatusel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus