Raamatukogupäevadel alati midagi uut

Oktoobrikuu  raamatukogupäevadel on pikk traditsioon, kuid see kirjavarale pühendatud aeg on igal aastal pisut erinev, sest ikka leiavad raamatukogutöötajad teemale mõne uue lähenemisnurga. Värskeid ideid sünnib ikka ja alati ka Tabivere valla raamatukogudes.

Et teemapäevad just koolivaheajal alguse saavad, ei peeta selle tähistamisel kuupäevadest liiga täpselt kinni, vaid koolilapsed kutsutakse kollektiivselt raamatukokku juba  varem. Tabivere raamatukogu külastasid esimese õppeveerandi viimasel nädalal siinse põhikooli kuue noorema klassi õpilased. Tutvuti uudiskirjandusega, laenati  raamatuid. Raamatukogu töötajad Anne Aunap ja Tiina Teder rääkisid raamatute laenutamise programmist, lapsed omakorda tegid neid tuttavaks koolitööga praegusel IT-ajastul ja näitasid, kuidas iPadist Tähekese lugusid nii lugeda kui kuulata saab, kusjuures jutte loevad autorid ise!

Raamatureklaam ja pimelaenutus

Eile külastasid 5. klassi tublimad lugejad lasteaeda, et  seal mudilastele eakohaseid raamatuid tutvustada ja ette lugeda. Lugemisöö hakatuseks, mis Tabivere koolis samuti  traditsiooniks saanud, tulid algklassilapsed aga eile õhtuks tunnikeseks raamatukokku. Seal anti neile seekord omapärane ülesanne: nad pidid raamatuile leidlikku ja köitvat reklaami tegema, nii et tutvustatav teos võimalikes lugejates elavat huvi ärataks.

Eesti raamatu päeva, mis on 23. oktoobril, tähistatakse Tabiveres seekord üsna nutikalt.  Et eesti kirjandust, iseäranis just uuemat, lugejate hulgas populariseerida, alustatakse sel päeval pimelaenutuskampaaniat, mis kestab oktoobrikuu lõpuni.  Sel ajal saab iga raamatukogu külastaja lisaks enda poolt välja valitud raamatutele kaasa veel ühe salapärase kirjandusteose, mis on sisse pakitud. Mis nimelt talle tutvumiseks või taaskohtumiseks sattus, saab lugeja teada kodus pakki avades.

Viimasel ajal on teatavasti moodi läinud peatoimetajate vahetamine ajalehtedes ja saatejuhtide vahetamine teles. Nii tekkis vahetamise mõte ka raamatukogutöötajail. Homme teenindab Põltsamaal maakonna keskraamatukogus lugejaid Tabivere raamatukogu juhataja Anne Aunap, samal ajal laenutab Tabiveres raamatuid Aive Nurmekivi Põltsamaa kogust. Loodetavasti sünnitab seegi nipp elevust ja  peletab rutiini.

Tänavustele raamatukogupäevadele tõmmatakse Tabiveres joon alla luule- ja muusikaõhtuga “Laulan oma eesti laulu”, mis algab järgmisel neljapäeval, 30. oktoobril kell 17.

Raamatukogus süüdatakse küünlad, loetakse Anna Haava ja Juhan Liivi luuletusi, musitseerivad valla huvikooli õpilased.

Liikumisaasta auks

Oktoobrikuu teine pool on kultuurisündmuste poolest rikas ka  Elistvere ja Maarja raamatukogus. Lisaks ettelugemistele ja raamatututvustustele kõlab Elistveres  23. oktoobril kell 12 kristallhelikausside muusika ja Päikesegong. Sealse raamatukogu juhataja Heli Täpsi peab traditsioonilist raamatukogupärastlõunat korraldades silmas  käimasolevat  liikumisaastat ning ootab, et külastajad võtaksid kodunt kaasa vanaaegseid postkaarte, marke ja ümbrikke, sest ka postisaadetised on aastasadu liikumises olnud. Maarja raamatukogus saab aga 24. oktoobril algusega kell 14 kuulata reisimuljeid Bulgaariast.

Loomulikult külastavad kirjavaratemplit sageli ka sealse põhikooli õpilased, ja mitte ainult teemapäevade ajal, vaid kogu kooliaasta jooksul.

Uusi ideid raamatukogupäevadel

*Oktoobri lõpuni kestab Tabiveres pimelaenutuskampaania

*Tabivere ja Põltsamaa raamatukogud vahetavad üheks päevaks laenutajad

*Elistveres kõlab kristallhelikausside muusika ja Päikesegong

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus