Puurmani lasteaias sai näha palju vahvaid siile

Mudilased olid koos vanematega meisterdanud siile kõikvõimalikust materjalist: puust, savist, plastiliinist, riidest, voolimismassist, munarestidest, paberist, koguni küpsetistest ja kartulist. Siilid olid tehtud ka omanäolisteks. Näiteks olid kartulist siilile tehtud okkad hambaorkidest ja niidist, puusiilile naeltest ja papile riidest ning karusnahast. Siil on lasteaia logoloom alates 40. sünnipäevast.

Osa siilipoisse valmisid ka lasteaias ühistööna. Näiteks tehti siilile hambaharjadest okkaid, lõigati neid loomakesi välja riidest ja kleebiti pildile. Puurmani tulid sünnipäeva puhul külla ka Saduküla filiaali mudilased, kes samuti omavalmistatud logoloomad kaasa tõid, kusjuures oma siilid võtsid kaasa nii lapsed kui ka õpetajad. Saduküla õpetajad tõid kaasa näiteks vahva ohakatuttidest siili ning käbilooma. Lapsed olid lasteaia sünnipäevast ka kodus juttu teinud ning riietunud tavapärasest pidulikumalt.

Palju häid soove

Sünnipäeva puhul söödi ühiselt ära kuus kilo kaaluv tort, samuti lugesid lapsed selgeks õpitud luuletusi ning laulsid. Kasvatajad olid laste mõtteavaldustest pannud lasteaiale kokku õnnitluse. Merike Kulli sõnul olid lapsed välja pakkunud kõikvõimalikke toredaid soove, nagu näiteks: Palju häid lapsi, hoiame lasteaia puhtana, ei lõhu mänguasju, ei sodi töövihikuid, õue rohkem liiva, lasteaed ? oled meile väga armas.

Siilide näitus oli esimene selleteemaline, kuid varem on juba kahel aastal järjest olnud emade- ja isadepäevade puhul vanade mänguasjade näitus.

Kevadpühi tähistati meeleoluka peoga

Eile oli Puurmani lasteaias lihavõttepidu, mille korraldas üks rühm. Kevadpühade puhul loeti luuletusi, mängiti, tantsiti tibutantsu ja võisteldi kukepoksis. Loomulikult oli kaetud ka maitsev peolaud.

Puurmani lasteaias on kaks liitrühma, ühes rühmas on 2-5 ja teises 5-7- aastased lapsed. Saduküla lasteaias on üks liitrühm 2-7 aastastele lastele. Kokku käib Puurmani lasteaias 51 last.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus