Puurmani jaanipidu peeti uuel laval

Seekordsest jaanipäevapeost oli 23. juunil osa saama tulnud 500 inimese ringis nii ümbruskonnast kui kaugemaltki. “Ei mäletagi sellist aega, kus Puurmanis jaanipäeval nii palju rahvast oleks olnud,” ütles spordiaktivistist vallavanem Rauno Kuus.

Neiud-naised, poissmehed-naisemehed

Nagu alati, alustati päeva mälestusminutitega Kursi Vabadussõja ausamba juures. Kell kolm pärastlõunal kogunesid Puurmani staadionile omavahelist jalgpallimat?i pidama neiud ja naised, tunni aja pärast oli järg poissmeeste ja naisemeeste käes. Poissmeeste ja naisemeeste vahelist jalgpallilahingut löödi selle päeva õhtu eel ka Saduküla staadionil.

Jaanipäeva omapärased jalgpallimängud on kujunenud justkui Puurmani elu lahutamatuks osaks. Traditsiooni algus ulatub juba kuuekümnendatesse aastatesse. Isegi need, kes siitkandist kuhugi mujale elama asunud, pidavat just nende mängude pärast jaanipäevaks Puurmani tulema. Tegemist on pigem sõbralike mängude kui võistlustega ning kes mingil aastal võidab, polegi kõige olulisem. Pealegi võib mees- ja naiskondade koosseis abiellumiste tõttu õige kergesti muutuda. Kui Puurmanis on seesuguste võistluste traditsioon juba enam kui neljakümne aasta pikkune, siis viimased seitse-kaheksa aastat on ka Sadukülas korraldatud jaanipäeval poissmeeste ja naisemeeste vahelisi võistlusi. Sealse jaanipäevapeo eestseisja oli tänavu Mari-Liis Palu.

Nagu varasematelgi aastatel, oli Puurmanis kohalik spordiklubi Jaks organiseerinud staadionil hulgaliselt põnevaid võistlusi ja mänge nii lastele kui ka täiskasvanutele. Ülejõe parki lõkke juurde laululava avama ja pidu pidama mindi alles pärast seda, kui tubli sportlik eelsoojendus tehtud.

Lava valmis oma jõududega

Puurmani Ülejõe pargis alustati lava ehitamisega kaks nädalat enne jaanipäeva. Viimasel viiel aastal polnud seal, ümbruskonna armastatuimas peopaigas, enam lava. Seekord seati sihiks uue lavaga just jaanipäevapeoks valmis jõuda. Töödega saadi hakkama peamiselt oma rahva vabatahtlike jõududega, kõige agaramalt olid ametis vallavolikogu liikmed. Väga palju aitasid ka kohalikud firmad, kes masinate, kes materjaliga. Viimast lihvi anti uuele lavale alles peoeelse päeva õhtul.

Enne, kui peoks läks, lõigati uue lava avamiseks sümboolselt läbi lint, vallavanem Rauno Kuus ja volikogu esimees Üllar Schaffrik pidasid väikese kõne ning kirikuõpetaja Sulev Sova õnnistas värske peopaiga sisse. “Loodame, et uus lava ka püsib ega jää vandaalitsejatele ette,” arvas Rauno Kuus.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus