Puurmani asulas hakkab tööle vastremonditud saun

Puurmani vallavanem Rein Paap rääkis, et 700 elanikuga asulasse on saun ehitatud juba enne möödunud sajandi kuuekümnendaid aastaid ja rahvas on sellega harjunud. Igal nädalalõpul käis ja käib saunas 60-70 inimest, nõukogudeajal oli saunalisi veelgi rohkem.

“Meil Puurmanis oli ehtsa maakivikerisega maamehe saun, mille mõnusid nautisid omaaegsed kuulsad spordimehed, näiteks Eesti meister võrkpallis ja endine Puurmani tehase direktor Heinar Malsroos ning mitmed teised. Mina ise hakkasin selles saunas käima 1965. aastast alates,” rääkis vallavanem.

Inimesed soovisid sauna renoveerimist

Reformide käigus tuli vanast mõisale kuulunud hoonest ümber ehitatud ja kunagi Kalinini-nimelise tehase kasutada olnud halvas seisukorras saun valla bilanssi. Kui saun kasutamiskõlbmatuks muutus, saatsid inimesed vallavalitsusele 40 allkirjaga pöördumise, millega taotleti sauna kordategemist.

Vallavolikogu ja -valitsus otsustasid, et saun tuleb remontida. Rein Paap loodab, et kas selle aasta lõpus või tuleval aastal saab saunahoone ka uue katuse ning fassaad uued ja värskelt värvitud piirdelauad, seda muidugi juhul, kui leitakse vastav rahasumma.

“OÜ Oberpahlen mehed tegid objektil väga hoolega tööd. Külanaised kiitsid töömehi, kes isegi jutuajamiseks tööredelilt maha ei tulnud. Naiste küsimustele vastati napilt ja jätkati tööd. Saunas põlesid tuled õhtuti kuni kella üheksani. Mina ei näinud neid isegi õlut joomas. Tavaliselt on ikka meestel õllepudelid kaasas, aga neil ei olnud ja vanemad mehed olid nad ka. Nooremad mehed olid vaid lammutustöödel,” rääkis Puurmani vallavanem Rein Paap.

Vald doteerib sauna kulusid 11 00 krooniga

Remondi käigus uuendati sauna siseruumide põrandad, seinad ja laed. Lisaks ehitati sauna euronõuetele vastav WC. Saunas on riietus- pesemis- ja leiliruum. Eesruumis asub ahjuga soojaveekatel ning eraldi soome sauna ahi.

OÜ Oberpahlen tegi oma kulu ja kirjadega kingitusena korda veel saunapingid, värvis ära riietusruumi pingid ning paigaldas riidenagid. Need tööd ei olnud vallavanema andmetel kauba sees.

Sauna käiakse kordamööda. Mehed saavad laupäeviti sauna kasutada kella13.00-15.00 ja 18.00 ? 20.00 ning naised kella 15.00 ? 18.00 ja 20.00 ?21.00-ni.

Lastele maksab saunapilet 10 ja täiskasvanutele 15 krooni. Need hinnad võivad vallavanema sõnul tulevikus muutuda, kuid mitte lähiajal.

Sauna haldab OÜ Hildekor. Vallavalitsus maksab sauna ülalpidamiseks aastas 11 000 krooni suurust dotatsiooni.

OÜ Hildekor juhatuse esimehe Alger Allevi sõnul muretsetakse selle raha eest saunapuid ja tehakse ka pisiremonte.

Vald remontis ka asula 100 meetri pikkuse trassi

“Kõik toimib ja saunalisi käib samapalju kui enne remonti. Saunateenuste pakkumise osas on aga alati võimalik tellijatega läbi rääkida ning kokku leppida. Kevadel ehitame jõe äärde ka purde,” lubas Alger Allev.

Remondi käigus tehti korda ka sauna juurest asuvast ülepumpamisjaamast kuni asula üldkanalisatsioonini kulgev 100 meetri pikkune kanalisatsioonitrass.

Veel remonditi 300 000 krooni eest 45-50 kohaga Puurmani lasteaed. Sinna ehitati uus vihmaveesüsteem ja uued kõnniteed.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus