Presidendi valimiskampaania Jõgevamaal algas Põltsamaa kultuurikeskuses    

Presidendi valimiskampaania avasündmuseks meie maakonnas oli Keskerakonna omavalitsuskogu eestvedamisel Põltsamaa kultuurikeskuses korraldatud mõttevahetus “Millist presidenti Eesti vajab”.  Oma seisukohti tutvustasid riigipeakandidaadiks pakutud poliitikud Mailis Reps ja Peeter Ernits ning nende toetajad.

Keskerakonna Järvamaa piirkonna ja naiskogu KENA poolt  presidendikandidaadiks pakutud Mailis Reps  rääkis, et sooviks riigipeana keskenduda märkimisväärselt sisepoliitikale, peab  väga oluliseks haridust ja leiab, et presidendi juures peaksid töötama nõukojad eri eluvaldkondade asjatundjatest.

Mailis Repsile  kui võimalikule presidendile avaldasid oma sõnavõttudes poolehoidu  riigikogu liikmed Eenn  Eesmaaa ja Kersti Sarapuu, kes on ka erakonna omavalitsuskogu esimees, riigikogu aseesimees Jüri Ratas ning arutelu juhtinud erakonna parlamendifraktsiooni nõunik Jaak Aab.

Jõgevamaalt ja Tartumaalt riigikogusse valitud Peeter Ernits teatas, et teda esitas presidendikandidaadiks Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ja toetamas  on erakonna Tartumaa ja Võru piirkond. “Presidendi rollis pean kõige olulisemaks seda, et ta suudaks tagada riigile tegeliku suveräänsuse,” lausus ta.

Riigikogu liige Marika Tuus-Laul teatas, et toetab presidendikandidaadina Peeter Ernitsat, kuid loodab, et valimiskampaanias osaleb ka Keskerakonna esimees Edgar Savisaar.

Lõplikult selgub Keskerakonna presidendikandidaat erakonna volikogus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus