Põltsamaal uuritakse ja tehakse kaasaegset kunsti

Aktiivsemaid kunstihuvilisi, eelistatult õpilasi oodatakse juba kella 13ks Põltsamaa kultuurikeskuse juurde Mari Sobolevi aktsioonikunsti töötuppa. Pärast kolme ja poole tunnist töötamist, st kell 16.30 pannakse Sobolevi juhtimisel Kiisamauru paisu juures toime kunstiaktsioon.

Kell 17.15 algavad kultuurikeskuses loengud: kunstiteadlane Katrin Kivimaa kõneleb situatsionismist ja selle rakendusest kunstist, Mari Sobolev aktsioonikunstist ning Põltsamaalt pärit videokunstnik Mare Tralla oma tööde saamislugudest.

Videokunsti saab homme suuremaski mahus näha: Põltsamaa kultuurikeskuse seinale projitseeritakse kella 16-17.30 Eesti nüüdisvideokunsti programmi. Kella 16st on kultuurikeskuses müügil kultuuriaasta meened, kõik osalejad saavad aga kultuuriaasta märgi.

Kaasaegse kunsti päev on viimane osa Põltsamaa kultuurikeskuse taimeseaderingi projektist, millega osaleti kultuuriministeeriumi projektikonkursil “Paneme kunsti levima!”. Sama projekti raames tegid taimeseaderingi liikmed kevadisel koolivaheajal jäätmetaieseid ning meisterdasid volbrieelsete koristustalgute “saagist” prügikolle.

“Kaasaegse kunsti päev on kõigile huvilistele tasuta,” ütles taimeseaderingi juhendaja Eha Tralla. “Eriti oodatud on noored, aga ka kunstiõpetajad, kellele võiksid huvi pakkuda just loengud.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus