Põltsamaal toimus maadlussarja viimane etapp

Laupäeval toimus Põltsamaal Felixhallis maadlussarja “Nublust Nabiks” viimane ehk viies etapp, mis tõi matile 88 noort maadlejat.


Kolmeteistkümnendat korda toimuva maadlussarja eesmärk on populariseerida noorte seas vabamaadlust ja anda kõigile võrdsed võimalused spordis edu saavutamiseks.

“Loodan ja usun, et mitmetest nubludest saavad mitmed Nabid, kelle üle saab kogu Eesti uhkust tunda,” ütles Põltsamaa vallavolikogu liige Erkki Keldo. Ühtlasi andis ta Velja Andrusele pidulikult üle tunnustuse. Nimelt sai SK Nipi liikmest Andrusest rahvusvahelise kategooria maadluskohtunik.

Tänavu rekordarv osalejaid

Ka võistluse üldkorraldaja, maadlusklubi Järvamaa Matimehed treener Mati Sadam avaldas lootust, et võistlustelt on sirgumas Eesti koondisele tugev järelkasv.

“Täna võtame kokku 13. hooaja seeriavõistluse. Alustasime tänavu jaanuaris Kohtla-Järvel, käisime seejärel maadlemas Põlvas, Rakkes ja Lätis Cesises, täna oleme jõudnud Põltsamaale. Mul on hea meel, et sel aastal on osalejaid rohkem kui 300. See on kogu meie seeriavõistluse ajaloo rekordarv. Loodan, et huvi maadluse vastu, mis on tänu sellele võistlusele tekkinud, säilib aastateks,” ütles Sadam.

Põltsamaalt panid etapi korraldusele õla alla Ergo Andruse, Arved Külanurm ja läinud aastal SK Nipi ridadesse maadlustreenerina tööle asunud Johanna Kikkas.

Johanna Kikkas nentis, et noorte tase on Põltsamaa võistlusel tugev. “Eesti oma tipud on kõik  kohal. Meie noored, kes täna siin matil, on alles aasta kuni poolteist maadelnud. Neile on see võistlus heaks kogemuseks, lisaks saavad kodustele võistlustele ka vanemad kaasa elama tulla ja see annab lastele juurde suure positiivse emotsiooni,” ütles Kikkas.

Ühtlasi võis ta eelmiste etappidega rahule jääda, sest siiani on Põltsamaa klubi liikmed igalt etapilt vähemalt ühe medaliga koju tulnud.

Maadlus – suurepärane spordiala

Ka Põltsamaal matile tulnud 88 võistlejat on Kikkase sõnul piisavalt suur arv, kuid alati võiks osalejaid rohkem olla. Kuid samal nädalavahetusel toimus veel mitu teist võistlust nii kodumaalt väljaspool kui ka Tallinna lähedal. Seega tuleb noorel võistlejal vaieldamatult valida, kuhu võistlema minna.

Samas tõdes Kikkas, et noorte üldine huvi maadluse vastu on siiski kahjuks võrdlemisi kesine.

“Eks noored arvavad, et see on väga julm ala, aga tegelikult ei ole see üldse nii. Maadlus annab suurepärase võimaluse iseend, oma füüsist ja vaimset poolt mitmekülgselt arendada.”

Novembri keskpaigas toimuvad Jõgeval juba 40. korda ajalehe Vooremaa maadlusvõistlused. Kikkas lubas juubelivõistlustel kindlasti oma õpilastega kohal olla.

“Tegemist on väga suure ning traditsioonidega võistlusega, kuhu tuleb alati väga palju spordirahvast kokku. Aimur Säärits on väga hea selliste võistluste korraldaja,” kiitis Kikkas oma Jõgeva kolleegi.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus