Põltsamaal täna esietendus

Dramatiseeringu on kirjutanud lavastaja Ain Saviauk ise.

“Töötasin dramatiseeringut kirjutades läbi Magnuse eluloo,” ütles Ain Saviauk. “Kui ajalooürikutes räägitakse temast kui avantüristist ja aferistist, kes venelastega kokku mängis, siis mina kujutan teda pigem kui noort meest, kes tahtis elus midagi ära teha, ent valis endale natuke valed liitlased ja nõuandjad. Ka olud ei soosinud tema mõtte elluviimist ehk siis Liivimaa kuningriigi loomist.”

Kuigi sündmused ei kulge lavastuses nende tegelikku kronoloogiat järgides, pole Saviauk enda sõnul siiski midagi suisa omast peast välja mõelnud. Stseen Taani kuningakojaski on konstrueeritud teistest sündmustest tuleneva loogika põhjal.

“Kui kõiki neid avantüüre ja susservusserdamisi silmas pidada, siis ma ütleksin, et kolmesaja aasta jooksul pole Liivimaal suurt midagi muutunud,” ütles Ain Saviauk muiates.

Magnuse rolli usaldas lavastaja Põltsamaa kultuurikeskuse noorte näitetrupi liikmele Veiko Porkanenile, teistes kandvamates rollides teevad kaasa Margus Kastor (Taani kuningakoja salanõunik Rembert), Matti Adoma ja Ain Kiis (diplomaadid-aferistid Kruse ja Taube) ning Jaak Valdre (Ivan Julm). Ühtekokku on osalisi kahekümne ringis.

Muusikalise kujunduse on tükile teinud Martin Pook, kaunid ajaloolised kostüümid õmbles Jana Wolke, heli ja valgusega tegeleb Ivo Targamaa. Põltsamaa linna juubeliaastale pühendatud tükki saab lossihoovis näha ka 27., 28., 29. ja 31. augustil.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus