Põltsamaal renoveeritakse korterelamut

Põltsamaal Lillevere elamurajoonis aadressil Ringtee tänav 9 on käsil korterelamu renoveerimine. Renoveerimistöid teeb ehitusfirma Normandia.


Normandia juhatuse liikme ja strateegiajuhi Jaak Härma sõnul võttis Põltsamaa Lillevere elamurajoonis Ringtee 9 asuva kortermaja juhatuse liige Uno Saks kontakti Tartu ehitusfirma Normandia ehitusjuhi Priit Rebasega. Saks ja Rebane jõudsid korterelamu renoveerimise osas kokkuleppele ja edaspidine protsess alates hinnapakkumise koostamisest kuni üksikdetailide kooskõlastamiseni sujus ladusalt. Ka hoone renoveerimine on senini läinud tõrgeteta.

Priit Rebase hinnangul sai koostöö korteriühistuga võimalikuks tänu mõlema osapoole usaldusväärsele ja korrektsele asjaajamisele.

Ehitustöödega alustati 25. juulil. Töödega ollakse graafikus ja renoveerimistööd lõpetatakse oktoobris. Renoveerimistööde käigus soojustatakse vundament, välisseinad ja katus. Muuhulgas ehitatakse uued rõdude piirded, rajatakse moodne soojussõlm ja paigaldatakse korteritesse värskeõhuklapid. Töid tehakse järjepideva protsessina, mis tähendab, et mõnel päeval võib ehitusobjektil märgata vaid üksikuid, mõnel aga 15 ehitustöölist. Renoveerimistööde lõppedes saab kortermaja uue nägusa kreemjas-beežika ilme koos roheliste sektsioonidega.

Ehitusfirma strateegiajuhi Jaak Härma hinnangul on elanikele kõige tähtsam rahaline kokkuhoid. Elamu renoveerimiseks saadi toetust Kredexilt. Elanike jaoks on oluline teadmine, et pärast renoveerimistöid suureneb korteri ja maja väärtus ning kinnisvaraturul on korterit oluliselt lihtsam müüa.

Härma hinnangul vajaks linnastumise trendi pidurdamiseks esmajoones maapiirkond ja väiksemad linnad julgust ning tahet Kredexi toel kortermaju renoveerida. Riik võiks eelistada väiksema asustusega piirkondi suuremate linnade, näiteks Tallinna, Tartu ja Pärnu ees, nii toetuse taotlemise kui ka suuruse osas.

Korterelamu Ringtee 9 juhatuse liikme Uno Saksa sõnul oleks nende kortermaja ilma remondita lihtsalt lagunenud. Kui 2014. aasta kevadel lõpetas tegevuse MTÜ Lillevere, mille liige ka Ringtee 9 kortermaja oli, otsustasid Ringtee 9 elanikud asutada oma korteriühistu. Ühistu asutamisel tekkis majarahval entusiasm ja kindel veendumus, et maja vaja korda teha. Saksa kinnitusel ei olnud renoveerimise vastu nende korterelamu elanikest keegi. Väikeses kaheksa korteriga elamus on inimestel lihtsam ühist keelt leida. Küll tuli leida maja renoveerimiseks sobivaim Kredexi poolne toetuse määr. Saks lausus, et nemad pidasid mõistlikuks 25-protsendilist toetuse määra. Maksimaalse 40-protsendilise toetuse määra puhul oleks tulnud rajada kallis ja keeruline ventilatsioonisüsteem ja seetõttu langetati otsus lihtsama variandi kasuks, mille korral on Kredexi teotuse määraks 25 protsenti. Lisaks toetusele võeti ka pangalaenu 20-aastase tagasimakse perioodi peale.

Ehitustehnilise poole pealt hoiab hoone renoveerimisel silma peal omanikujärelvalve, kelle esindaja sõnul on seni töid tehtud nõuetekohaselt. Uno Saksa sõnul on veel hulk töid teha, ent ta loodab, et ka need sujuvad tõrgeteta.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus