Põltsamaal on plaanis Lossi tänava remont

Põltsamaalased mäletavad aega, kui oodati Pajusi maantee rekonstrueerimist, sest enne viimast remonditööd ei kannatanud see üks linna olulisematest teedest enam mingit kriitikat. Nüüd vajab ainsa olulisema liiklussoonena tõsist remonti veel Lossi tänav. 

Vallavanem Margus Möldri lausus, et Põltsamaa vald ei saanud küll viimasel ajal palju kõneainet pakkunud nn katuserahast sentigi, kuid poliitikud on lubanud, et Põltsamaa väga kehvas olukorras Lossi tänava remonditöödeks eraldatakse tänavuse aasta riigieelarve lisaeelarvest 500 000 eurot.

„Lisaeelarvesse peaks niisugune rida kirja saama. Minule on poliitikud seda lubanud. Meie omalt poolt oleme juba Lossi tänava renoveerimistöödeks hanke välja kuulutanud. Aga enne see rahaeraldus päris kindel ei ole, kuni lisaeelarve riigikogus haamrilöögiga ära kinnitatud pole. Ka valitsuskoalitsiooni olukord on viimastel päevadel muutunud ja seetõttu ei saa enne midagi kindlat öelda, kui see lubadus reaalsuseks on saanud,“ märkis  Möldri.

Vallavanema sõnul kuulutas vald hanke Lossi tänava rekonstrueerimistööde teostaja leidmiseks välja kaks nädalat tagasi ja kui oktoobris rahaeraldus tuleb, saaks novembris töödega pihta hakata. Lossi tänavat rekonstrueeritakse alates Silla tänava ristmikust kuni linna piirini ehk Väike-Kamari külani välja, kus remonditava tee osa pikkuseks on 1,7 kilomeetrit. Lossi tänaval tuleb vastavalt vajadusele mõnel lõigul ka aluskihti uuendada, mõnes kohas piisab uue asfaltkatte paigaldamisest.

Milline on liikluskorraldus remondiperioodil, pole hetkel teada, see selgub tööde käigus. Tõenäoliselt tuleb mõned Lossi tänava lõigud remondi ajaks sulgeda, aga kas lausa kogu pikkuses, on kaheldav. Selle tänava elanikud peavad ju oma kinnistutele ligi pääsema, samuti asuvad Lossi tänava ääres mitmed asutused.

Tööde teostamise tähtaeg on vastavalt välja kuulutatud hankele kuni kaheksa kuud, nii et  hiljemalt tulevaks suveks peaks tänav korras olema. Lossi tänava ääres puudub ka  jalgtee Kooli tänava ja Pika tänava ristmiku vahel. See on väga oluline teelõik, sest Lossi ja Pika tänava ristmikust edasi kulgeb jalgtee kuni Kamari paisjärveni ja seda kasutatakse soojal ajal väga aktiivselt. Vallavanema sõnul pole selles projektis jalgteed sees ja selle lõigu rajamiseks tuleb kusagilt mujalt raha leida.

Margus Möldri tõdes, et kui Lossi tänava rekonstrueeritud saab, võib Põltsamaa linna põhitänavate seisukorraga rahule jääda. Korda teha jääb siiski veel Pikk tänav, mis on seoses Lossi tänava kehva seisukorraga kõvasti „vatti“ saanud.

Tõsi, pikalt oodatud Pajusi maantee remondi järel jäid üllatusena maha mitte just kõige paremini õnnestunud künnised ehk „lamavad politseinikud“. Vallavanema väitel vastavad need kõigele vaatamata standardile ja rahustavad liiklust päris hästi.  Temagi möönis, et  lahendus võinuks parem olla, aga kindel on, et ümber neid tegema ei hakata, sest see tähendaks vallale päris suurt väljaminekut.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus