Põltsamaal algasid koalitsioonikõnelused

Pärast valimistulemuste selgumist kutsus valimisliit Ühine Põltsamaa 18. oktoobri õhtul Pajusi Von Wahli restorani kõiki, kes osutusid kohalikel valimistel valituks, et arutada edasist koostööd Põltsamaa valla arengu heaks. Kolmapäeva hilisõhtuks jõuti lepinguni, kus on 14 allkirja all, sealhulgas EKRE ja Valimisliidu Kodukant Puurmani esindajate omad.

Esmaspäeva õhtul veel päris konkreetsete tulemusteni ei jõutud.

„Mõte ei leidnud esialgu suurt toetust, aga sellele vaatamata sõlmisime koostöökokkuleppe võimuliidu moodustamiseks,“ lausus Kristi Klaos valimisliidust Ühine Põltsamaa.

„Kuna meie sooviks on muuta Põltsamaa valla poliitilist kultuuri, olla avatud ja arvestav, siis kutsusime järgnevatel päevadel kõiki nimekirju endaga koostööle. Põltsamaa kogukond on piisavalt väike, et hoida ka vallajuhtimises rohkem kokku,“ lisas Klaos.

Koalitsioonikõnelustega jätkati kolmapäeval, 20. oktoobril, kui Valimisliiduga Ühine Põltsamaa tulid ühise laua taha valimisliit Kodukant Puurmani ja EKRE esindajad. Ühe EKRE liikmetest, Eda Kasari sõnul on EKRE juhtkond ja ka kohalik Põltsamaa esindus väljendanud oma soovi teha koostööd just valimisliitudega.

EKRE sai Põltsamaa vallavolikogus 3 mandaati. Põltsamaa vallavolikogus on kokku 21 kohta.

„Kolmapäeva õhtul sõlmisime lepingu, kus on 14 allkirja all. Täna olid kõik osapooled kohal ning alustasime sisulist arutelu koalitsioonilepingu punktide üle. Koosolek oli väga konstruktiivne ja asjalik. Jätkame pühapäeval ning loodame koalitsioonilepingu allkirjastada uue nädala algul,“ ütles Kristi Klaos.

Koalitsioonikõneluste alustajad lubavad, et loodav võimuliit saab olema näoga Põltsamaa valla inimeste poole, valla arengut mõjutavad otsused on põhjalikult läbi mõeldud, valla tänaseid võimalusi arvestavad ja tulevikku vaatavad. Iga punkt kokkupandavas koalitsioonilepingus saab olema põhjalikult läbi kaalutud.

 TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus