Põltsamaa vallas hukkus veoki ja kaubiku kokkupõrkes 30aastane mees

Teisipäeva õhtupoolikul juhtus Põltsamaa vallas liiklusõnnetus, milles hukkus väikekaubiku roolis olnud 30aastane mees, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja.


Õnnetus juhtus kella 17.30 paiku Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 124. kilomeetril, Põltsamaa jõe sillal. Esialgsetel andmetel jooksis seal tiheda liiklusega sõiduteele lammas, kellega kokkupõrke vältimiseks tegi haagisega raskeveokit Renault’d juhtinud 44-aastane Vilmar äkkpidurduse. Järsu pidurduse järel kaotas juht massiivse sõiduki üle kontrolli ning see kaldus vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku vastu liikunud kaubikuga Renault Master. “Mõlemad sõidukid paiskusid kokkupõrkest teepiirdesse, mis purunes, kuid takistas siiski sõidukite sillalt alla kukkumise, millega võinuksid tagajärjed olla veelgi traagilisemad,” kirjeldas sündmuskohal olnud lõuna prefektuuri operatiivjuht Aleksandr Naidis.

Väikebussi roolis olnud 30aastane Ivo sai õnnetuses sedavõrd raskeid vigastusi, et hukkus sündmuskohal. Kaasreisija, 33-aastane Maaris viidi tervisekontrolliks haiglasse. Raskeveokit juhtinud mees viga ei saanud. Liiklus sündmuskohal suleti ning suunati läbi Põltsamaa linna, et päästjad saaksid vaevu kraavipervel seisvad sõidukid tagasi teele tõmmata. Liiklus taastati sel teelõigul pärast kella kümmet õhtul.

Kõik õnnetuse osapooled kasutasid nõuetekohaselt turvavarustust ning sõidukite rehvid vastasid nõuetele. Veoki sõidumeeriku ketaste esialgsel vaatlusel nähtus, et töö- ja puhkeajast on kinni peetud ning ka veoki sõidukiirus jäi esialgsetel andmetel lubatu piiresse. Õnnetuse kõigi asjaolude väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust. “Muuhulgas tehakse kindlaks kodulooma omanik ning see, millistel asjaoludel pääses loom tiheda liiklusega sõiduteele. Kuigi täpsed asjaolud on veel uurimisel, rõhutan siiski, et loomaomanikud peavad hoolitsema, et koduloomad ei pääseks aedikust välja, veel vähem sõiduteele, kus nad on suureks ohuks kõigile liiklejatele,” ütles operatiivjuht.

Hilisõhtuks oli välja selgitatud ka looma omanik, kelle sõnul oli loom pandud aedikusse, kuid kuidas ta sealt välja pääses, ei osanud ta veel täpsustada. Kõik täpsemad asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluses.

Naidis lisas, et praegu on liikluses aasta kõige keerulisem aeg, sest nähtavus on küllalt kasin. Sellel teelõigul puudus eraldi valgustus. Must maantee ja vastutulevate sõidukite tuled võivad teatud juhtudel tekitada olukorra, kus teeservad ei ole sõidukijuhtidele kuigi hästi nähtavad. “Sellisel juhul on abiks, kui sõidukiirust veidike maha võtta ning kitsamal teelõigul hoolikamalt teeservi jälgida,” soovitas ta.

Pimedal ajal on ohtlikumad ka need olukorrad, kus kaugtuled lähituledele vahetatakse ja vastupidi. Üksteisele vastu likuvate süidukite  juhid peaksid enam jälgima sõidutee parempoolset äärt, et mitte saada vastu tuleva sõiduki tuledest pimestatud. Samuti tuleb tuled vahetada õigeaegselt ehk umbes 300 meetri kauguselt. Nii ei jää sõidukite vahele ohtlikku valgustamata teelõiku.

Tänavu on liiklusõnnetustest hukkunud 64 inimest, mullu samaks ajaks 73 inimest.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus