Põltsamaa plaanib uut silda ja hüdrojaama

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa sõnul on Põltsamaa linn ja Eesti Energia juba aastaid ühte asja ajanud ? Põltsamaa hüdrojaama taastamine on mõlema osapoole huvides.

Põltsamaa linn on huvitatud linnaruumi korrastamisest ja veetaseme reguleerimisest Põltsamaa jões, Eesti Energia arengukava näeb aga ette Põltsamaa hüdroelektrijaama rekonstrueerimist.

“Silla remont, paisjärve puhastamine ja ümbruse korrastamine tuleks ette võtta niikuinii, seetõttu oleme õnnega koos, et hüdrojaama hoonete omanik Eesti Energia on nõus olema meile partneriks,? ütles Aiaots.

Eesti Energia on seni rekonstrueerinud juba kaks hüdroelektrijaama: need on Linnamäe ja Keila-Joa hüdrojaamad.

“Eks ehitustööde alguseni läheb veel aega, aasta või kaks, kuid detailplaneering on meil valmis juba paar aastat,? ütles Eesti Energia AS Taastuvenergia ettevõtte tehnika juht Pirksaar. Taastuvenergia juhi sõnul on tegevus veninud eelkõige seetõttu, et kõige suuremaid kulutusi kujutab endast just paissilla ehitus. Tegemist on ju sillaga, millel on korraga kaks funktsiooni, ta paisutab vett ja samas on see sild oluline linnaliikluses.

Pirksaare kinnitusel tasub Põltsamaa hüdrojaam Eesti Energiale tulevikus kindlasti ära. “

“Sild vajab igal juhul remonti, arvestades seda, et iga päev sõidab üle Põltsamaa silla keskmiselt 6500 autot. Ühtepidi on see sild meile strateegiliselt tähtis, see on tänaseks üle 40 aasta töötanud ja on nüüd juba poolavariilises seisus,? rääkis Aiaots.

Tänaseks pole osapooled täpsetes summades veel kokku leppinud, kuid kindel on see, et Eesti Energia finantseerib hüdrojaama rekonstrueerimist ja osaliselt tammiosa rekonstrueerimist.

Seda, mis töö võib maksma minna, pole veel õieti uuritudki. Hüdrojaama taastamisele lisaks tuleb ära vedada ka tammi taha kogunenud muda.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus