Põltsamaa pitsakiosk tegutseb vaid Jõgeval

Põltsamaal on välja kujunenud omapärane olukord, kus linnas tegutsev Uus Apteek peab kolima ümber Selveri hoonesse, ehkki neil on endal hea asukohaga ja esinduslik maja olemas. Seoses apteegi ümberkolimisega, tuli Selveri maja rendipinnad senistel rentnikel vabastada, sealhulgas tuleb kolida Pizzakiosk OÜ Põltsamaa kioskil.


„Üüripind öeldi meile üles meili teel,“ rääkis Põltsamaa pitsakioski perenaine Lea Põder.

Juba üüripinda vastu võttes öeldi talle, et Selveri eelistuseks rentnikuna on apteek. Kioski avamise ajal oli niisugune sõnum tõsine mõtlemisteema, kuid parema koha puudumisel otsustas ta seal esialgu tegutseda. Lepingus oli kirjas, et kui üks osapooltest soovib selle üles öelda, peab kolm kuud ette teatama.

Pae kauplus on soodne asukoht

„Minule tuli see teade isegi neli kuud varem, maikuu lõpus. Siis oli just algamas suvine pitsamüügi kõrghooaeg ja mul polnud aegagi tegevuse lõpetamisele mõelda. Lihtsalt tegutsesin selle nimel, et tagada igapäevane sujuv töö mõlemas pitsamüügikohas – Põltsamaal ja Jõgeval. Septembri lõpuks pidin üüripinna vabastama. Et septembri algus on niisugune aeg, kus raha kulub peredes peamiselt laste kooliminekule, otsustasin augusti viimasel päeval kioski sulgeda. Siis toodi meile lilli ja šokolaadi ning tänati tehtud töö eest. Häid sõnu tulid ütlema isegi need, kes ei olnud meie püsikliendid,” rääkis Lea Põder.

Naise sõnul ei olnud läbimüük just väga suur, olid kindlad püsikliendid, kelle pärast ta kioski viimase võimaluseni lahti hoidis. Tänu teisele kioskile Jõgeval Pae kaupluse hoones, oli Põltsamaal kergem tegevust lõpetada.

„Jõgeva pitsakioski perspektiiv on juba Viruverre kerkivale vineeritehasele mõeldes optimistlik. Ma loodan, et teisel pool raudteed elavad jõgevalased meie peale pahased ei ole. Nad ei lubanud meie kioskit enam külastada, kui me kaubahallist Pae poodi ümber kolisime. Samas tundub, et kogu endise KEK-i linnaosa elanikud on nüüd meie kliendid. Jõgeva rahva õhtune toitlustamine on suuresti meie õlul, mis on minu seisukohalt väga tore ja loodan jätkuvalt headele suhetele Jõgeva Coopiga.“

Tulevik sõltub Põltsamaa arengust

Põderi sõnul ei ole Põltsamaa ärilises mõttes just kõige ahvatlevam koht, kuid püsikliendid on pärinud, kas ta kavatseb mujal Põltsamaal tegevust jätkata. „Need inimesed tekitasid minus heas mõttes süütunde, võtan neilt nüüd armsaks saanud toote ära. Paljud emad ütlesid, et nende lapsed söövad ainult meie tehtud pitsat. Kuid üks asi on hoolimine püsiklientidest, teine asi isiklik eelarve.

Oskan senise kogemuse põhjal oma kulud ja tulud päris hästi välja arvutada. Minu jaoks on küsimus selles, kas Selveris pitsat ostmas käinud klient uude kohta mulle järele tuleb või mitte. Inimeste käitumist numbritega mõõta ei saa, see põhineb sisetundel ja eelistustel. Ma ei saa kolida uude asukohta, teha sinna investeeringut ja konstateerida aasta pärast, et kliendid mulle järele ei tulnud,“ arutles pitsakioski perenaine.

Põltsamaa pitsamüügikiosk kuulub suuremasse ketti, mille omanikega koos vaadati mitu võimalikku asukohta üle. Üks sobivaist on põltsamaalastele hästi tuntud hoone alumine korrus, kus tegutseb Ergo kindlustus, teine sealsamas lähedal asuva rattapoehoone vaba ruum.

„Kui leian sobiva ruumi, siis langetan otsuse. Aga praegu ma lihtsalt natuke puhkan,“ märkis Põder.

Kõige rohkem meeldib talle endale tühi plats Viljandi maantee ääres vallavalitsuse kõrval, kuhu on kuuldavasti plaanis rajada uus kauplus. Atraktiivne on ka vana bussijaama hoone, kuhu tuleks aga palju raha kulutada. On kaalutud isegi uue kioski rajamist kunagise R-Kioski asukohale. Tulevane Grossi kaupluski tuleks kaalumisele, kui seal rendipindu pakutakse. Ettevõtliku naise sõnul olenevad tema edasised plaanid suuresti sellest, millises suunas areneb Põltsamaa.

„Kui siin tõsisemat arengut näha ei ole, siis tuleb sügavalt mõelda, kas Põltsamaal tegevust jätkata või mitte. Mina soovin, et Põltsamaa elanikkond tunduvalt nooreneks. Mitmed eakamad kliendid on pakkunud välja idee avada linnas vanemaealistele sobilik intiimsema õhkkonnaga kohvik. Mõtteid on väga palju ja ma ei välista ühtegi huvitava võimaluse realiseerumist,“ kinnitas Lea Põder.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus