Põltsamaa piirkonda on loodud uusi majutuskohti

 Jõgeva maavalitsuse turismispetsialist Tiia Puusepp ja Palamuse turismiinfopunkti esindaja Anneli Villems tegid teel Põltsamaale peatuse ka Jõgeval Routehouses, et teha tutvust sealsete majutusvõimalustega. Et Jõgeva alevikus asuv külalistemaja Hämarik on nüüdseks suletud, ongi Jõgeva piirkonnas majutuskohti peale Virtuse vaid Routehouses. Koos Põltsamaa muuseumi juhataja Rutt Tänavaga tutvuti seejärel Aidu külalistemajaga. “Ettevõtjate eestvedamisel on renoveeritud omaaegne meiereihoone, kus asuvad majutuskohad ja milles on võimalused ka konverentside korraldamiseks, köögi ja sauna kasutamiseks,” ütles Tiia Puusepp.

Põltsamaa kesklinnas külastasid aga turismiasjatundjad osaühingule Pelle Kaubamaja kuuluvat majutusasutust Alevivanem Carl Schmiti Maja. Firma omanikud Ülle Saksniit ja Viljar Päivil tutvustasid  tube, millele annavad ajaloohõngu ja looduslähedust 150 aasta vanustest palkidest seinad. “Praegu on meil võimalus majutada 20 inimest, kuid tulevikus arendame majutuskohtade arvu neljakümneni,” ütles Ülle Saksniit. Siis on võimalik ühes kohas majutada koguni bussitäis rahvast.

Vaadati veel Kamari tulevast veesuusakeskust ja Kuningamäe kardirada, Põltsamaa käsitööseltsi värkstuba ja kunstiseltsi ruume, Lossi restorani, veinikeldrit ning Põltsamaa muuseumi, kus tehti ringkäigust kokkuvõtteid ja kõneldi Põltsamaa piirkonna turismialase arendamise tulevikust. “Põltsamaa piirkonnas on asjad viimasel ajal jõudsalt arenenud,” märkis Anneli Villems. Kevade poole, enne uue turismihooaja algust on plaanis teha ringkäik Peipsi äärse kandi majutuskohtadega tutvumiseks.   

VAIKE KÄOSAAR
JAAN LUKAS        

blog comments powered by Disqus