Põltsamaa neiu sai kutsevõistlustel hõbemedali

Kokaks õppiv Sirelyn Miljand Põltsamaalt saavutas 24.–25. novembril Haapsalus toimunud kokkade kutsemeistrivõistlustel „Noor meister 2020” teise koha.


Noorte kokkade võistlus toimus Haapsalu kutsehariduskeskuses. Parim kokk 2020 kutsemeistrivõitlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes majutus- või toitlustusvaldkonna õppekavadel.
Võistlus toimus kahes voorus ja kokku osales seal kaheksa tiitlipretendenti.
Põltsamaalt pärit kokandusõpilasel Sirelyn Miljandil, kes õpib Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis teisel kursusel kokandust, õnnestus pääseda poolfinaalis viie parima sekka ning võimaluse võistelda ka finaalis.
„Kokkade kutsevõistlus oli minu jaoks midagi väga huvitavat. Mul on väga hea meel, et Olustvere teenindus- ja maamajanduskool andis mulle võimaluse võistlema minna. Finaalis läks kõik üle ootuste väga hästi – lõpptulemuseks oli hõbemedal ehk teine koht,” rääkis Miljand.
Võistluse avavoorus tuli võistlejatel üllatuskalast valmistada konsomee ja täidetud pasta.
„Võistluse esimesel päeval tuli valmistada selge kalapuljong ja magustoit, lisaülesandeks oli kala fileerimine. Järgmisel päeval pidime nn pimedas toidukorvis leiduvast valmistama kahe ja poole tunni jooksul pearoa,” kirjeldas Sirelyn. Talle tuli võistlustel kasuks väga põhjalik eelnev ettevalmistus.
„Olen südamest tänulik oma juhendajale Kaiti Pirsile selle eest, et ta oli minu kõrval võistlusteks valmistumisel. Me harjutasime koos peaaegu kuu aega enne võistlust, harjutamine oligi kõige selle juures kõige parem, kuna saime selle käigus täpselt mõelda, kuidas ja mida ma pean tegema.
Kokkuvõtteks võin öelda, et teine koht on auga välja teenitud. Tänan kõiki, kes mind toetasid ja kes uskusid minusse,” lausus Sirelyn, kes oktoobris osales ka võistlusel Noorkokk 2020 Tallinnas.
Kokkade kutsemeistrivõistlustel „Noor meister 2020” pälvis esimese koha Tartu kutsehariduskeskuse vilistlane Karolina Luidalepp ja kolmanda koha Maria Rezev Pärnumaa kutsehariduskeskusest.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus