Põltsamaa lõvid võistlesid autoorienteerumises

Põltsamaa «lõvide» autoorienteerumisel osalejad kogunesid lossipargi vastas asuvasse parklasse. Võistluste peakorraldaja, omaaegne tuntud rallisportlane Ain Ein jagas selgitusi ja tutvustas võistlejaid kaartidega. Ta andis märku, millal üks või teine ekipaaz startima peab. Koos Ain Einaga kuulusid võistluste korraldustoimkonda ka LC Põltsamaa president Mart Joosep, Toomas Kulu ja Margus Ääremaa.

Võistlusel tuli läbida peamiselt metsateedel asuvaid kontrollpunkte. Kontrollpunktid olid tähistatud Põltsamaa lõviklubi liikmete ja nende kaasade ehk leedide nimedega. See asjaolu tekitas ka omajagu segadust. Üks vanamemm märkas oma talu lähedal metsaserval silti Mart ja Eda ( Mart Joosep ja tema abikaasa) ja arvas, et sildi on pannud inimesed, kes on ostnud tema talu lähedase metsa. Ain Ein rahustas memme maha.

Midagi väga erilist autoorienteerumisel ei juhtunud. Autod porri kinni ei jäänud ja ka suuremaid metsloomi võistlejaile ette ei jäänud. «Algul oli kavatsus korraldada autoorienteerumine varakevadel, kui metsateed veel jääs olid. Siis oleks sõit möödunud võrdlemisi närvekõditavat, sest kontrollsõidul tekkis koguni bussil tee läbimisega raskusi. Tahtsime aga võistlejatele pakkuda meeldivat ja rahulikku sõiduvõimalust, mistõttu lükkasime võistluste toimumisaja edasi,» rääkis Ain Ein.

Võistlusel pälvis esikoha ja sellega kaasneva karika meeskond Magus Metsmaa ja Ando Timm, teiseks jäid Toomas Kulu ja Ivo Tomson, kolmandaks Mart Joosep ja Endo Mattiisen. Neljandaks tuli Kolga-Jaani LC esindus Märt Laansalu ja tema poeg, viiendaks Valdek Küppas ja Aivo Mirka.

«Viimane taoline võistlus toimus kolm aastat tagasi, nüüd taastasime traditsiooni selle võistluse korraldamiseks. Tulevikus hakkame ehk korraldama orienteerumisvõistlusi, kus saavad osaleda mitte ainult klubi liikmed, vaid ka kõik soovijad. Samuti tasuks ehk kaaluda mõtet viia läbi autoorienteerumine talvistel teedel või öisel ajal,» rääkis tulevikuplaanidest Põltsamaa Lions-klubi president Mart Joosep.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus