Põltsamaa Lossi Arenduse juhatajaks sai Margit Piho

Konkursi </span>sihtasutuse Põltsamaa Lossi Arendus juhataja ametikohale võitis pedagoogilistel erialadel ja kultuurikorralduse valdkonnas kõrgharidust omandanud põltsamaalane Margit Piho, kes viimati töötas Paide valla abivallavanemana.

Margit Piho sõnul kulub tal teatud aeg SA Põltsamaa Lossi Arendus juhataja ametisse sisseelamiseks ja pärast seda selguvad konkreetsemad plaanid.

“Põltsamaalasena olen tarbinud seda, mida lossikompleksis ikka pakutakse: külastanud kunstinäitusi, osalenud mitmetel sündmustel. Usun, et Põltsamaa loss paistab väga paljudele paigana, kus leidub ajaloohõngu, loomingut ja kultuuri. Põltsamaa loss on linna üks visiitkaartidest ja seda silmas pidades  loodan, et suudan välja töötada piisavalt atraktiivse kontseptsiooni ja leida inimesed, kellega koostöös tegevuskava ellu viia,” rääkis Piho.

“Uuel töökohal tulevad mulle kasuks nii projektitöö valdkonna kui ka kultuurikorralduse alased kogemused. Kindlasti on töö kohalikus omavalitsuses andnud meelekindlust ja tugevat närvi, milleta ei saa läbi,” lisas ta.

Piho on õppinud Väätsa põhikoolis, Põltsamaa ühisgümnaasiumis ja Võhma gümnaasiumis,  Tallinna Pedagoogilises Seminaris noorsootöö, Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas kultuurikorralduse ja Tallinna Ülikooli Kasvatusteaduse Instituudis klassiõpetaja erialal. Ta on töötanud Paide vallavalitsuses Tarbja piirkonna kultuuri- ja noorsootöötajana, Paide valla noortekeskuse juhatajana, Paide valla kultuuri- ja haridusnõunikuna ning alates 2010 Paide valla abivallavanemana ning olnud sama vallavalitsuse, Paide Rahvaülikooli Nõukogu ja Järvamaa Kultuuri Nõukoja liige.

Margit Piho ajendas SA Põltsamaa Lossi Arendus juhatajaks kandideerima ka elukoht Põltsamaal “Paidesse on siit liiga kauge tööle käia. Minu lapsehoolduspuhkus kestab veel poolteist aastat, kuid tundsin, et on juba aeg tööle asuda,” ütles kolmekümne kolme aastane naine.

SA Põltsamaa Lossi Arendus nõukogu esimees Andres Vään teatas, et sihtasutuse juhatajaks kandideeris viisteist inimest, kellest pooled olid Põltsamaa kandist ja pooled kaugemalt.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus