Põltsamaa linn võõrandab hoonestamata kinnistu

Teisipäeval peetud Põltsamaa linnavolikogu istungile oli eelnõuna esitatud linna äärealal aadressil Jõgeva maantee 31  asuva hoonestamata kinnistu võõrandamine enampakkumise teel.

Linnavalitsuse maanõunik Gerli Aimla lausus, et seda 3734 ruutmeetri suurust kinnistut ei ole Põltsamaa linnal otstarbekas üleval pidada ega hooldada ning see pole linnale pandud ülesannete täitmiseks vajalik. Maanõuniku sõnul on enne kinnistule alghinna määramist konsulteeritud Domus Kinnisvara maakleriga, kes tegi ettepaneku määrata selle alghinnaks enampakkumisel 30 000-35 000 eurot.

Linnavalitsuses jõuti seisukohale, et maakleri pakutud hind on enampakkumise alghinnana liialt kõrge. Seetõttu tegi linnavalitsus ettepaneku määrata kinnistu alghinnaks maa maksustamise neljakordne hind ehk 20 640 eurot. Tegemist on  ärimaaga.

Linnavolikogu liige Margus Ääremaa küsis, miks ei võetud hinnaks kinnisvaraspetsialisti välja pakutud hinda ja kas kinnistule on olemas kehtiv detailplaneering. Gerli Aimla lausus, et 30 000-35 000 eurot oleks alghinnana liialt kõrge ja hirmutaks kinnistu ostmisest huvitatuid. Pealegi on vägagi tõenäoline, et enampakkumise käigus hind tõuseb. Kehtivat detailplaneeringut sellele kinnistule ei ole, ent samas on sinna hea juurdepääs.

Istungil viibinud linnapea Jaan Aiaotsa sõnul on ta kuulnud ka arvamust, et kinnistu alghind ei tohiks olla üle 5000 euro. Põltsamaa linnavolikogu otsustas Põltsamaa linnas aadressil Jõgeva maantee 31 asuva kinnistu võõrandada enampakkumise korras maanõuniku poolt pakutud alghinnaga.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus