Põltsamaa linn saab 80 aastaseks

Põltsamaa juubeli tähistamise eestvedajateks on Põltsamaa linnavalitsus ja Põltsamaa kultuurikeskus. ?Juubeli tähistamiseks korraldatakse üritusi kogu käesoleva aasta esimesel poolaastal. Teoks saavad konverentsid, kontserdid, näitused, vabaõhuetendused, spordivõistlused, linna majanduselu tutvustavad ettevõtmised. Pidustuste kulminatsioon on 30. juunil, mil möödub täpselt 80 aastat Põltsamaale linnaõiguste andmisest,? rääkis Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Juubeliaastal ilmub Põltsamaa ajalugu ja tänapäeva tutvustav raamat, mille koostavad kohalikud ajakirjanikud. Valmimas on ka raamat vanadest linna tutvustavatest fotodest. On valminud ka juubeliürituste logo, mille autor on kohaliku firma Vali Press kunstnik- kujundaja Riina Soom.

Tänavu möödub 155 aastat kirjamehe ja helilooja Karl August Hermanni ja 95 aastat dirigent Voldemar Lemmiku sünnist. Linna juubeliaastal tähistatakse märkimisväärselt ka mõlema Põltsamaaga seotud suurmehe sünniaastapäeva.

Juubeliüritusi aitavad korraldada ka Põltsamaa Muuseum Põltsamaa Ühisgümnaasium, Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu, Põltsamaa Muusikakool, EELK Põltsamaa Kogudus ja teisedki linna asutused.

?Loodetavasti saab rikkalikku ajaloo ja kauaaegsete kultuuritraditsioonidega Põltsamaa linn seoses sünnipäevaga senisest veelgi enam tuntuks nii Eestis kui välisriikides,? ütles linnapea Jaan Aiaots, kelle hinnangul peaks Põltsamaad külastavate turistide arv tänavu vähemalt kahekordistuma.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus