Põltsamaa kultuurimajas avati laupäeval kino

Põltsamaa kultuurikeskuses avati laupäeval toimunud Eesti rahvamajade päeval kino. Esimese filmina näidati märulifilmi „Tenet”.


Põltsamaa kultuurikeskuse direktor Janne Karu usub kinoprojekti edusse ning loodab ühtlasi, et hoolimata tänavusest koroonakriisi tõttu eriliseks kujunenud aastast leidub Põltsamaal lähitulevikus piisavalt kinokülastajaid.
„Kinokultuur on üks kultuuri osa ning meil on hea meel, et Põltsamaal on nüüd jälle olemas oma kino. Põltsamaa kultuurimaja kinoprojekt sai tegelikult alguse juba neli aastat tagasi, mil sai kirjutatud projekt ja saadetud see Eesti Kultuurkapitalile. Soov oli soetada kultuurikeskusele uut kinotehnikat. Eelmise aasta lõpuks saimegi viimaks Eesti Kultuurkapitali nõukogult kinnituse, et saame 51 000 eurot kinotehnika soetamiseks Põltsamaa kultuurikeskusele,” rääkis Janne Karu.
Põltsamaale oli laupäevaseks ürituseks kohale sõitnud ka endine kultuuriminister Indrek Saar, kes ütles omalt poolt, et tal on ülimalt hea meel, kui väikelinnas saab hakata taas filme näitama.
Kino käivitamist pidas ta oluliseks saavutuseks ka regionaalpoliitilises mõttes.
„Kino külastamine on viimastel aastatel Eestis kasvanud, välja arvatud küll viimane aasta. Suur tänu Põltsamaa kultuurikeskusele panuse eest sellesse, et Eesti kinokultuur õitseks,” ütles Indrek Saar.
Endine Põltsamaa linnapea, Jaan Aiaots, meenutas seoses kino avamisega (või oleks õigem öelda taasavamisega) pisut ajalugu.
„Arvan, et aasta võis olla 1904, kui Põltsamaal üldse esimest korda kino avati. Vahepeal on palju vett merre voolanud, on aset leidnud igasuguseid sündmusi. Nõukogude aja lõpupoole, 1980. aastatel, ehitati siia koguni üks kultuurimälestis – Põltsamaa kinomaja, mis nüüd küll seisab paraku tühjalt ja ootab oma aega,” nentis Jaan Aiaots.
Vallavanem Andres Vään, kes varem töötas Lasnamäe linnaosavanemana, meenutas omakorda Christopher Nolani märulifilmi „Tenet” võtteid Tallinnas ja kogu sellega seotud melu.
Põltsamaa kultuurikeskus oli terve laupäeva kõigile huvilistele avatud. Päeva jooksul võisid kõik tutvuda kultuurikeskuse ruumide ning seal toimetavate huviringide tegevusega.
TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus