Põltsamaa koolinoored malelaagris

Kuigi koolivaheaeg on käes, siis Põltsamaa Ühisgümnaasiumi algklasside maja oli eelmisel nädalal täis õpilaste saginat – toimus suvine malelaager. Seekord juba neljandat korda ja laagris osales 21 2.–6. klassi õpilast.

Esimesel päeval tuli omandada uusi male teadmisi mitmesuguste ülesannete lahendamise ja näidismängude kaudu. Juhendajaks oli Enno Paatsi. Uus oli see, et vanemad maletajad andsid simultaani noorematele. Vahelduseks malele tuli võimeid proovile panna ka füüsilises sportlikus tegevuses.

Teisel päeval toimus lisaks maleülesannete lahendamisele turniir, mille viis läbi meie maletreener Andre Uibos. Tublimad olid 2. klassi õpilaste arvestuses Emili Vainu ja Ruudi Reinumägi, 3. klassist Kaisa Morgenson ja Rasmus Nikkel, 4. klassist Liina Kask ja Kevin Randmäe ning 5.–6. klassist Annaliisa Palm ja Devis Nool.

Laagri peakorraldaja oli õpetaja Maire Haava, kellele olid abiks 6. klassi noormehed Devis Nool ja Juss Vilk. „Igal aastal on malelaagris põnev olla, aga see aasta oli eriti põnev, sest sain koos oma sõbraga kohtunik olla ja korraldajaid aidata. Me andsime väiksematele lastele ka simultaani. Väga tubli oli Mariliis Jukk, kes võitis ainsana simultaani andjat. Malelaagris on alati ka see põnev, et me ei istu ainult laua taga, vaid käime ka õues ja teeme muid tegevusi,“ rääkis Nool.

Laagri lõpetamisel autasustati osalejaid. Malelaagri sponsor oli Põltsamaa vallavalitsus läbi SK Toonus-Sport projekti. Laagri osavõtumaksu eest said õpilased toitlustatud. Kui laagrit lõpetades sai lastelt küsitud, kas järgmisel aastal jälle malelaagrit korraldame, siis vastuseks oli üksmeelne „Jah!“.