Põltsamaa jõe XXX suvemängud 7. -.8. augustil

Mõte leidis kõikjal heakskiitu ja mängud said teoks 1974. aasta 21. ja 22. juunil Põltsamaa linnas Põltsamaa jõega piirnevate majandite ning linna asutuste-ettevõtete osavõtul.

Võimeid ja oskusi võrreldi VTK mitmevõistluses, pendelteatejooksus, naiste, meeste ja meesveteranide võrkpallis, köieveos, sangpommi rebimises, autorallis ja autode vigursõidus, laste kombineeritud teatevõistluses ning isetegevuses.

Võistkondlikku arvestust peeti asutuste-ettevõtete ning majandite kaupa. Majandeist olid kolm parimat V.I. Lenini nim. kolhoos, Kolga-Jaani kolhoos ja M. Lillevere nim. kolhoos, asutustest aga EPT Põltsamaa osakond, autotranspordibaas number 5 ja Põltsamaa Tarbijate Kooperatiiv.

Põltsamaa maaparandajad võidutsesid VTK mitmevõistluses, meeste võrkpallis, köieveos, sangpommi rebimises, pendelteatejooksus ja laste kombineeritud teatevõistluses, autobaas veteranide võrkpallis, autode vigursõidus ja autorallis, lillevere kolhoos naiste võrkpallis, Lustivere kolhoos isetegevuses.

Ajakiri Kehakultuur kajastas mängude ettevalmistust ja läbiviimist neljal leheküljel üheksa fotoga, tõstes esile tolleaegset Põltsamaa linna TSN täitevkomitee esimeest Richard Saviauku, EPT ja Põltsamaa Lillevere nim. kolhoosi parteiorganisaatoreid Villu Ojassalu ja Rein Mälli, Põltsamaa Keskkooli kehalise kasvatuse õpetajat Aino Sllaotsa, EPT Põltsamaa osakonna juhatajat Endel Kiiski, Lillevere nim. Kolhoosi esimeest Voldemar Laost, Lenini nim. Kolhoosi aseesimeest Mati Puuseppa, autobaasi kolonniülemat Jaan Haukamäge.

Põltsamaa jõe suvemängud on vabariigis ainsad, mille järjepidevus pole katkenud. Hilisemate mängude läbiviimisel on suurt rolli mänginud Hendrik Allsaar, Viktor Meister, Vello Kaselo, Jaak Kask, Peeter Merilainen, Karl Kaasik, Väino Linnuste, Väino Treimann, Uno Valdmets, Arved Külanurm ja paljud teised.

30. Põltsamaa jõe suvemängud viiakse tänavu läbi 7. ? 8. augustini Põltsamaa linnas, esimeste mängude võistlusaladest on kavas võrkpall ja köievedu. Veel võisteldakse teatesõudmises, ujumises paaridele, kolmel kergejõustikualal, naise kandmises, juhtide mitmevõistluses, jõumehe mitmevõistluses, petanqueŽis, tüdrukute rahvaste- ja poiste jalgpallis, tänavakorvpallis.

Võistlema oodatakse Põltsamaa ja Võhma linna, Põltsamaa, Pajusi, Puurmani, Kolga-Jaani, Kõo ja Imavere valla sporti armastavaid lapsi, täiskasvanuid ning veterane.

Et käesolev aasta on olümpia-aasta, siis on paslik ka Põltsamaa jõe 30. mängudest osavõtjaile öelda: tähtis pole võit, vaid osavõtt. On ju sport tervis ning elurõõm.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus