Põltsamaa esindus sõitis Skrundasse

Eile hommikul alustas Läti poole sõitu Põltsamaa delegatsioon, kes osaleb oma sõpruslinna Skrunda linna päevadel 9. ja 10. mail.

Põltsamaa delegatsiooni koosseisu kuuluvad linnavolikogu, linnavalitsuse, raamatukogu, EELK Põltsamaa Niguliste koguduse, Põltsamaa Jordani koguduse, Põltsamaa muuseumi ning linna allasutuste esindajad. Sõpruslinnale sõitis külla ka rahvatantsurühm “Zipelgad”.  

Eilsel pidulikul õhtul, millest võttis osa ka  Läti suursaadik Eestis, osalesid lisaks Põltsamaa esindusele külalised Gruusiast.  Tänase päeva sisustab kultuuriprogramm, kus astub üles ka tantsurühm “Zipelgad.” Päeva jooksul tutvustatakse külalistele Skrunda linna, õhtul toimub traditsiooniline paadiralli Venta jõel. Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa sõnul on tegemist pigem humoorika ettevõtmisega, kus osalejad saavad demonstreerida, milliste ujuvvahenditega nad on võimelised vee peal liikuma. Paadirallil osalejad on ka kostümeeritud.

Põltsamaalt võtsid paadirallil osalemiseks kummipaadi kaasa tantsurühma liikmed, ülejäänud delegatsiooni liikmed on rallile  kaasa elamas. Pärast paadirallit alustab Põltsamaa delegatsioon tagasiteed. Jaan Aiaots lausus, et kõik Põltsamaalt Skrundasse sõitnud saavad emadepäeval kodus olla. Skrunda esindust on oodata vastukülaskäigule Põltsamaa lossi- ja linnapäevadel juunikuu lõpus.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus