Põltsamaa akordionistid ja t?ellistid mängisid Tartus

Akordioniansamblite päevi on Tartu 1. muusikakool korraldanud ka mitmel varasemal aastal, alguses koos Tartu 2. muusikakooliga, hiljem haarati kaasa Elva muusikakool. Tänavu tehti ettepanek osaleda ka Põltsamaa muusikakooli akordioniansamblile.

Kõigepealt esines iga ansambel umbes 20 minuti pikkuse kavaga, siis aga moodustasid kõik 30 osalenud akordionisti koondorkestri, et mängida Venda Tammani käe all kaks pala, mille noodid olid kõikidesse koolidesse juba varem välja saadetud. Ühtlasi viis Venda Tamman läbi õppetunni õpetajatele.

Põltsamaalaste akordioniansamblit juhendab õpetaja Helle Mõts, kelle käe all on ansamblid mänginud juba päris palju aastaid. Praeguse ansambli koosseisust on enamik lõpuklassi jõudnud ning koos olnud üsna pikka aega. Nende esitust hindasid asjatundjad ansamblipäeval kõrgelt, eriti märgiti ära head kõla ja maitsekalt koostatud kava.

Põltsamaa muusikakooli akordionistidel oli seekord abis ka kooli endine õpilane Siim Salumets kontrabassil. Tema õpib praegu Tartus Elleri-nimelises muusikakoolis.

Tartu 1. muusikakool on lubanud ansamblipäevade korraldamist jätkata edaspidigi. Järgmisel aastal on ilmselt oodata esinejaid ka Peterburist.

Akordioniansamblite päevaga peaaegu samal ajal peeti Elleri-kooli ruumides t?ellofestivali. Järjekorras viiendal t?ellofestivalil olid põltsamaalased sedakorda osalemas kolmandat aastat.

Osalejaid oli saabunud festivalile saja ringis üle Eestimaa väga erinevas vanuses – alates kuuendast eluaastast kuni XII klassi õpilasteni, kes kõik astusid üles solistidena. Põltsamaa muusikakoolist osalesid festivalil Helen Kõrveli õpilased Merlyn Kolpakov, Jane Rajasoo, Kadri Kõvask ja Sirli Ivanov.

VAIKE KÄOSAAR    

blog comments powered by Disqus